Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: RAM- problem z napięciem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Witam,

Problem tkwi w napięciu do kości RAM. Posiadam pamięć Patriot 2x2GB 1600Mhz i ich napięcie powinno wynosić(dla każdej kości) 1.7V. W biosie ustawiłem na takie napięcie, ale system windows(7) nie wykrywa tego i nadal pozostaje 1.5V. Wyniki sprawdziłem w programie CPUID-CPU-Z. Proszę o radę, ponieważ nie da sie grać w cokolwiek bo ciągle "zrywa" i "przycina".

Witam,

Problem tkwi w napięciu do kości RAM. Posiadam pamięć Patriot 2x2GB 1600Mhz i ich napięcie powinno wynosić(dla każdej kości) 1.7V. W biosie ustawiłem na takie napięcie, ale system windows(7) nie wykrywa tego i nadal pozostaje 1.5V. Wyniki sprawdziłem w programie CPUID-CPU-Z. Proszę o radę, ponieważ nie da sie grać w cokolwiek bo ciągle "zrywa" i "przycina". Patrioty to wsaniałe pamięci ale bardzo problematyczne. Podaj jaka masz płyte głowną . Warto także napisać do

" patriota " gdy miałem ostatno problem związany z ich pamięciami sporo mi podpowiedzieli. Pozdrawiam.

ps. zrób test pamięci programem gold - memory  Smile

Chodzi tu o to, że system windows nie chce zaakceptować tych zmian w BIOS'ie... Wczesniej kiedy był taki problem zmieniłem napięcie i działało normalnie, tylko teraz są jakieś problemy. A jak włączyć ten program?

PS płyta główna- GigaByte MA770T-UD3
A Smile resetowałeś bios za pomocą zworki , Jeżeli to nie pomoże to napisze ci jak zrobic test pamięci czy nie są uszkodzone.
Nie, nie robiłem za pomocą zworki. poprostu w ustawieniach w BIOS'ie, no a jak nie pomogło to update do najnowszej wersji.. co i tak nie poskutkowało.

Ściągnij program Gold Memory , może być trial. Wypal płytkę i zabotuj go tak jak płytkę instalacyjną windowy. Ten program sprawdzi czy czasami pamięci nie są uszkodzone.

Zainstalowałem program AIDA64 i tam mi pokazuje napięcie 1.5V chociaz w BIOS'ie zmieniałem na 1.7V. Jest jeszcze jeden "problem", mianowicie mam 2 kości RAM po 2GB każda i w tym programie pokazuje mi ze jedna jest wykryta (pisze nazwa) ale nie wykrywa drugiej kości w slocie numer 2. Jakieś rady?
Czyli sprawa łatwa , albo się pamięć obluzowała ,albo posypała.
Wyjmij pamięć i włóż jeszcze raz, potem koniecznie wykonaj ich test Smile