Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Wsparcie AMD Cayman w sterownikach open source
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Niecały miesiąc temu pojawił się otwarty sterownik dodający wsparcie dla Radeonów HD 6000 "Northern Islands" z pełnym wsparcie KMS oraz akceleracją w sterowniku Mesa/Gallium3D OpenGL. Alex Deucher, pracownik AMD dodał 15 łatek do projektu DRI, które zawierają wsparcie DRM/KMS dla Caymana. Jednym słowem sterownik xf86-video-ati DDX otrzymał poprawki, które pozwalają na wsparcie kernel-mode setting przez sterownik X.Org. Okazuje się jednak, iż wsparcie nie dotyczy akceleracji 2D, 3D i wideo.

Z nowymi sterownikami wsparcie mode-setting jest realizowane wyłącznie przez KMS i AMD nie zamierza wracać do do UMS (user-space mode-setting). Na liście mailingowej znajdziemy opis wszystkich chipów rodziny Cayman, zmiany w mikrokodzie loadera, inicjalizację GPU, wsparcie dla instalacji Cayman GART, zmiany procesora poleceń (CP - command processor), wsparcie Cayman IRQ, zresetowane wsparcie ASIC, funkcja uśpienia/wybudzenia, wsparcie sprawdzania składanego polecenia (CS - command submission), połączone sprawdzanie aktualizacji Cayman/Evergreen.

Powyższe zmiany zostaną dodane do jądra Linux 2.6.39. Wszyscy czekają również na dodanie wsparcia akceleracji sprzętowej w postaci sterownika Gallium3D.

Źródło: thecamels.org