Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wsparcie AMD Cayman w sterownikach open source
#1

Niecały miesiąc temu pojawił się otwarty sterownik dodający wsparcie dla Radeonów HD 6000 "Northern Islands" z pełnym wsparcie KMS oraz akceleracją w sterowniku Mesa/Gallium3D OpenGL. Alex Deucher, pracownik AMD dodał 15 łatek do projektu DRI, które zawierają wsparcie DRM/KMS dla Caymana. Jednym słowem sterownik xf86-video-ati DDX otrzymał poprawki, które pozwalają na wsparcie kernel-mode setting przez sterownik X.Org. Okazuje się jednak, iż wsparcie nie dotyczy akceleracji 2D, 3D i wideo.

Z nowymi sterownikami wsparcie mode-setting jest realizowane wyłącznie przez KMS i AMD nie zamierza wracać do do UMS (user-space mode-setting). Na liście mailingowej znajdziemy opis wszystkich chipów rodziny Cayman, zmiany w mikrokodzie loadera, inicjalizację GPU, wsparcie dla instalacji Cayman GART, zmiany procesora poleceń (CP - command processor), wsparcie Cayman IRQ, zresetowane wsparcie ASIC, funkcja uśpienia/wybudzenia, wsparcie sprawdzania składanego polecenia (CS - command submission), połączone sprawdzanie aktualizacji Cayman/Evergreen.

Powyższe zmiany zostaną dodane do jądra Linux 2.6.39. Wszyscy czekają również na dodanie wsparcia akceleracji sprzętowej w postaci sterownika Gallium3D.

Źródło: thecamels.org

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wsparcie VA-API dla Intel G45 Olbi 0 3,768 2011-05-27, 11:41:26
Ostatni post: Olbi
  AMD dodaje wsparcie Fusion w projekcie Coreboot Olbi 0 4,479 2011-03-06, 01:58:40
Ostatni post: Olbi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości