Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreOffice 3.3.2
#1

Pojawiła się kolejna aktualizacja do niedawno wydanego LibreOffice 3.3.0. Jest to pakiet oprogramowania biurowego kompatybilny z innymi dużymi pakietami biurowymi dla wielu platform dostępny jako wolne oprogramowanie. Za cel postawiono sobie stworzenie niezależnego pakietu biurowego obsługującego format plików ODF. LibreOffice powstał na bazie kodu OpenOffice.org. Nazwa jest hybrydą słów Libre, które znaczy wolny (od "wolność") zarówno w języku hiszpańskim, jak i francuskim, oraz angielskiego słowa Office.

W najnowszym wydaniu nie pojawiły się żadne nowe funkcje. Naprawiono jedynie znane problemy pod systemem Windows, m.in. trzeba w Windows 2000 doinstalować aktualizację. Natomiast osoby używające GCJ pod Linuksem, mogą doświadczyć pewnych znanych błędów, przez co twórcy zalecają używanie OpenJDK. Zaktualizowano wszystkie poprawki bezpieczeństwa od wersji 3.3.0.

Fundacja dziękuje również wszystkim za hojność w postaci datków, których liczba przerosła oczekiwania. Wymagano jedynie 50 tys euro, a uzbierało się około 90 tys. Cały nadmiar zostanie przeznaczony na utrzymanie infrastruktury, a także rejestrację znaków handlowych.

Dodatkowo, dzięki tak licznej pomocy społeczności oraz firm, jak i oczyszczeniu kodu samej aplikacji, kolejne wersje będą wydawane o wiele szybciej. Nowe wydanie LibreOffice 3.4.0 zapowiedziano już na 2 maja 2011 roku.

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LibreOffice 3.3.1 Olbi 0 3,569 2011-03-06, 01:46:43
Ostatni post: Olbi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości