Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ulepszenie kompa
#1
Procesor - Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz BOX

płyta główna - ASUS P5VD2-MX

pamieć RAM - 2x512 DDR2 (model w załączniku)    

karta graficzna - NVIDIA GeForce 7300 GS

zasilacz - Altis ATX-300PT (EC)

dysk twardy - Samsung SP25004C

nagrywarka - Samsung SH-S182M


chcial bym ulepszyc ten sprzet
dysponuje 1200zl
chcial bym zmienic tylko karte graficzna ram i zasilacz
poniewaz w przyszlosci chce kupic jakas plyte pod intela, i3/i5/i7 DDR3, SLI
znalazlem cos takiego i nie jestem pewnien czy moja plyta to obsluzy

Karta graficzna ZOTAC GTS250 Eco 1GB Box (ZT-20109-10P)

Pamięć KINGSTON DDR2 1GB (KVR533D2N4/1G)

Zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14CS (CFT-600-14CS)

jeśli to nie odpowiedni sprzet prosze o rade
Odpowiedz
#2
Ja ze względu na cenę bym stawiał na amd (procesor) ta sama wydajność a nawet 27% taniej , co do reszty znakomity wybór Smile Ciekawa propozycją jest, jeżeli nie zajmujesz się profesjonalnie obróbką zdjęć radeon hd5770 firmy asus . W grach super ale brak cuda w Photoshopie robi swoje. Z gw kupisz od 450 zł na allegro, a jest o wiele bardziej wydajny od 250. Na grafikę z 1 GB szkoda kasy kup wersje 512 MB. W grach prawie 0 różnicy.
Odpowiedz
#3
mi glownie chodzi o gry;] a co do tego czy ma 512mb czy 1gb to nie widze wielkiej różnicy w cenie. I jednak pozostane przy moim GF a co do procesora to ja juz posiadam ww sprzet tylko chcę dokupic do niego ta karte 2gb ramu i zasilacz i pytam czy będą dobre Big Grin
Odpowiedz
#4
Co do karty graficznej, pamięci, i zasilacza uważam że świetnie wybrałeś Smile
Odpowiedz
#5
Nie tan zasilacz Smile 600W to za dużo na taki konfig. Markowe 400W by wystarczyło np Seasonic SS-400ET który ma wysoką sprawność (ponad 80 %), mocną linię 12V max 360W oraz jest cichy i niedrogi.

GTS według mnie jest nieopłacalny (słaby stosunek jakość/cena), lepiej wziąć HD4850 - wydajność jest podobna, może ciut niższa, ale można dosyć tanio kupić. W cenie GTS-a można mieć dużo wydajniejszego HD4870.

Czy weźmiesz 512MB czy 1GB zależy od tego jaki masz monitor.

Procesor oczywiście ze stajni AMD.

RAM DDR2. Obecnie standartem są DDR3. Ale musiałbyś zmienić mobo.
Odpowiedz
#6
monitor mam 22" 1680x1050 tyle ze co do zasilacza to doczytaj cale i zauważ że w przyszłości wymienię też mobo puki co nie mam tyle kasy Wink
Odpowiedz
#7
Zawsze lepiej mieć mały zapas mocy , a nie potem zmieniać zasilaczy bo nie wystarczy Smile do nowej grafiki.
Odpowiedz
#8
Grafika z dodatkowym zasilaniem 6-pin pobiera max 150W, więc dla Seasonica to jest nic.
Odpowiedz
#9
pytanie czy przekladajac dysk do nowego kompa bd musial formatowac windowsa czy powinien zadzialac??
Odpowiedz
#10
Raczej nie będzie potrzeby robienia formata.
Odpowiedz
#11
raczej?Big Grin
Odpowiedz
#12
Nie chcę wprowadzać w błąd więc napisałem raczej.
Odpowiedz
#13
W 70% przypadków po przełożeniu dysku system nie odpali się ze względu na zbyt duże zmiany w konfiguracji sprzętowej komputera. No chyba że miałeś Windows 98 albo 95 Smile hehehe . Wszystko zależy od chipsetu itd.
Co prawda można zrobić nakładkę ale i tak lepiej zainstalować system od nowa .
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:


[Obrazek: userbar.png]

Zapraszam do odwiedzin strony  http://portal.pcmod.pl/


Asus P5B Premium :: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333) BOX :: 2x 2 GB PATRIOT DUAL  :: ATI Radeon HD 5770 :: 6x Seagate ST3500320AS 500GB :: HIPER Type-R 580W

Odpowiedz
#14
Dzięki wielkie! Tego własnie chciałem się dowiedziećBig Grin zakładam że konieczny będzie format przeskok z intela na AMD i z GeForca na Radeona Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości