Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Składak" głównie do prac biurowych do 1200zł.
#1
Question 
Cześć.

Mam zamiar złożyć sobie nowy komputer, maksymalny budżet (koszt samego komputera bez peryferiów) ustaliłem na około 1200zł. Nie oczekuję za to rzecz jasna supernowoczesnego sprzętu. Komputer miałby służyć do prac biurowych, czasem do renderowania (składania po edycji) filmów nagranych w niedużych rozdzielczościach (VGA), przeglądania stron www, czasem

Liczyłbym na dwurdzeniowy procesor (fajnie by było jakby był to AMD Athlon II x2 250 (2 x 3.0 GHz), do tego jakaś kompatybilna płyta główna (grafika może być zintegrowana - nie gram w gry, czasem obejrzę jakiś film ale tyle to powinien chyba uciągnąć procesor, dobrze by było gdyby przykazywała obraz na monitor w jak największych rozdzielczościach), 2GB pamięci RAM (nie potrzebuję więcej), dysk maksymalnie 250GB (może być mniejszy, tyle że zamierzam zainstalować Windows 7 i Gentoo Linux obok siebie). Nagrywarka DVD to akurat jedyna rzecz jaka nadaje się do czegokolwiek ze starego komputera więc jej koszt też nie powinien być liczony - zostaje jeszcze obudowa (najlepiej o niebanalnym wzornictwie Cool ) i zasilacz który całość uciągnie. Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej pieniędzy - w ten sposób będę mógł wydać więcej pieniędzy na monitor - tutaj jestem o wiele bardziej wymagający - jak najwięcej cali i jak największa rozdzielczość.

Liczę na jakieś odnośniki do sprawdzonych sklepów internetowych, gdzie znajdę niskie ceny, lub aukcji allegro, jeżeli komuś rzucą się w oczy. Sam za bardzo nie wyznaje się na wszelkich zawiłościach kompatybilności sprzętu i liczę na jakieś porady.

Pozdrawiam. Wink
WiateR'


PS
Załączam screenshot z wybraną przeze mnie konfiguracją, jednak do tego potrzebny jeszcze zasilacz i obudowa - doradziłby ktoś (najlepiej z oferty sklepu gral.pl)?
[Obrazek: KONFIGURACJA_png_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz
#2
1.
Procesor: AMD Athlon II X2 240 BOX (2.8GHz, Dual Core, 2MB, 65W, AM3) 225zł

2.
Płyta główna: MSI 785GM-E51 785G VGA HD4200 DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, mATX, AM3 287zł

3.
Pamięci: DDR3 2GB 1333MHz PDP Patriot CL9 186zł

4.
Dysk twardy: Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3 169zł

5.
Obudowa: CoolerMaster Elite 310 Black-Silver (bez zasilacza) 137zł

6.
Zasilacz: ATX 400W Corsair CMPSU-400CXEU (Fan 120mm) 187zł


Razem brutto: 1191zł
Odpowiedz
#3
Hmm, całkiem nieźle.
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości