Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konta w Allegro dla młodzieży
#1
Allegro.pl napisał(a):Witamy,

16 lipca Allegro umożliwi legalne korzystanie z serwisu osobom między 13. a 18. rokiem życia. Konto takiego Użytkownika będzie specjalnie oznakowane, żebyś od razu wiedział, z kim zawierasz transakcje. Aby chronić zarówno Sprzedających, jak i ich młodych klientów, wprowadzimy ograniczenia dla kont ze znaczkiem Junior.


Do tej pory konta nastolatków, którzy korzystali z Allegro, były blokowane. Dostrzegliśmy jednak, że mimo młodego wieku są to odpowiedzialni kontrahenci. Postanowiliśmy więc umożliwić młodzieży zakupy za pomocą specjalnie oznakowanego konta w Allegro. Podczas rejestracji Użytkownik będzie podawał datę urodzenia. Jeśli okaże się, że ma mniej niż 18 lat, konto zostanie automatycznie oznakowane znaczkiem Junior, a zakres jego uprawnień będzie ograniczony. Również właściciele kont już działających w serwisie będą mogli uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach.


Czego nie będzie mógł Junior w Allegro?
Nie kupi ani nie sprzeda przedmiotów w kategoriach Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Erotyka.
Nie zrobi jednorazowych zakupów o wartości wyższej niż 500 zł, chyba że Sprzedający mu na to pozwoli.
Nie założy konta fakturowego ani Sklepu Allegro.
Nie zostanie Super Sprzedawcą ani Pomocnikiem Handlowym.
Nie weźmie udziału w Programie Partnerskim.
Jego opłaty za wystawienie przedmiotów nie przekroczą 50 zł. Po osiągnięciu tej kwoty będzie musiał uregulować należność, żeby wystawić kolejne oferty.
Za korzystanie z Płatności Allegro nie dostanie punktów PayBACK.

Wkrótce poinformujemy Cię o stosownych zmianach w Regulaminie Allegro.


Z badań UOKiK wynika, że dzieci i młodzież wydają na zakupy 300 milionów zł miesięcznie. Ta poważna, choć młoda, grupa nabywców wkrótce będzie handlować w Allegro.


Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

Co wy na to? Wink
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
#2
Dokładnie taką wiadomość dziś otrzymałem od Allegro na maila Big Grin myślę, że to ciekawy pomysł, w końcu ktoś pomyślał o tych młodych ludziach (mówie jak stary koń, a sam mam ledwo 18 lat Tongue). Szkoda że wcześniej nie było takiego rozwiązania, wielu ludzi kryło swoją niepełnoletniość zakładając mimo to konta na Allegro...
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
#3
I tak najbardziej rozbawiło mnie:
Cytat:Do tej pory konta nastolatków były w Allegro blokowane.
Cytat:Niepełnoletni właściciele kont już działających w serwisie także powinni uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach i przejść na konto Junior. W przeciwnym razie ich konta będą blokowane.

Jakoś nie przekonałem się o tym i wielu młodych Allegrowiczów również, a konto mam prawie 6 lat. Wink
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
#4
No widzisz Raga, udało Cie się Big Grin ja sam założyłem konto na Allegro niedlugo przed 18-nastką Tongue

Za to mój kolega miał konto na allegro, wystawił przedmiot, aukcja się zakończyła, a kontakt z kupującym nawiązał telefonicznie, po czym kupujący zorientował się po głosie (mój kolega nie miał wtedy zbyt dorosłego głosu) że nie jest pełnoletni i powiadomił o tym Allegro. Po wszystkim zablokowali mu konto, mimo iż transakcja ta przebiegła bezproblemowo, a kolega nie miał wcześniej żadnych negatywów...

A co do Twoich cytatów - nie wiem jakim cudem Allegro mogło wychwytywać niepełnoletnich skoro nie podaje się tam roku urodzenia, a poza tym wątpie czy ktokolwiek przyzna się dobrowolnie i tym samym sam ograniczy sobie prawa na Allegro, przecież to karanie samego siebie Big Grin Szczerze, gdybym nie miał 18 lat to bym nic nie zmieniał w danych, postępowałbym po staremu Big Grin
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
#5
Konta Junior nie mogą korzystać z PayBACK, a ostatnio z tych punktów uzbierałem doładowanie za 3 dychy. Zawsze coś Big Grin
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
#6
Pewnie, 30zł piechotą nie chodzi Tongue zawsze będzie np na opłaty za wystawione aukcje Big Grin albo na jakieś małe wydatki Big Grin
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
#7
Hmm , osobiście mysle,ze to dobry pomysl aby dla naszej Polskiej młodzieży udostępniać już legalne sprzedawanie badź kupowanie pewnych przedmiotów w serwisie www.allegro.pl poprzez bardzo dobre rozwiązanie jakim jest tzw. " konto Junior " .
Z tego co mi wiadomo trzeba mieć 13 lat żeby założyc konto Junior
Do ukończenia 18 lat będziesz korzystać z konta Junior. Do tego czasu będą obowiązywały Cię ograniczenia w dostępie do niektórych usług


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Allegro + Microsoft IE 8.0 - współpraca Raga 3 9,996 2009-04-11, 23:19:55
Ostatni post: BartekSzzz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości