Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana ogniw w laptopowych bateriach.
#1
Witam. Niedawno na YouTube znalazłem filmik ukazujący rozbiórkę baterii od laptopa i wymianę ogniw. Cała operacja wydaje się bardzo prosta, a do tego o wiele bardziej opłacalna niż kupno nowej baterii. Jednak moje pytanie odnosi się do troszkę innej rzeczy.
Dziś rozebrałem własną baterię od laptopa Acer TravelMate 2410. W większości baterii od laptopów jest zawsze 6 ogniw, a u mnie 4. Dodatkowo mogę powiedzieć, że firma Acer oszukuje swoich klientów, ponieważ mam tylko 4 ogniwa + 4 atrapy ogniw (plastikowe puste rurki na kształt ogniwa). Sposób w jaki połączone są ogniwa przedstawia obrazek poniżej:
[Obrazek: ukladogniwa.png]

Moje pytanie brzmi: Czy istnieje sposób na połączenie większej (niż 4) ilości ogniw do tego samego układu w ten sposób, aby bateria w wyniku tej operacji trzymała dłużej? Założę się, że Acer bez powodu by nie wstawiał tych atrap ogniw (bo bateria mogłaby przez to być 2x mniejsza).
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#2
Wiem, że w niektórych bateriach jest problem z elektroniką nawet przy wymianie ogniw już zainstalowanych, nie wiem czy elektronika obsługuje więcej ogniw niż tam siedzi w środku.
Zastanawia mnie dlaczego one są tak połączone, że jedna para szeregowo, a druga równolegle do elektroniki (może potem łączy się w szereg).
Proponuje poszukać informacji na forum elektroda na ten temat, bowiem nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć Wink.

Często producent robi produkty dla zamożniejszych odbiorców (high-end) jak i tych uboższych (low-end) na jednej linii produkcyjnej i niektóre produkty trzeba zablokować/okroić tak żeby się to im opłacało. Często lekkim nakładem pracy można "odblokować" produkt. Przykładem jest pamięć w routerach, cache i mnożnik w procesorach, soft w urządzeniach itd.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#3
Szukałem podobnych wątków właśnie na elektrodzie, znalazłem jeden bardzo podobny, jednak zadający tam pytanie uzyskał tylko odpowedź, że jest możliwe rozszerzenie do 8 ogniw w tym modelu baterii... Zamieściłem własny problem, czekam na odpowiedź, jakby co będę informował na bierząco.
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości