Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[NAGRODA] Pamięci OCZ 1066MHz konf.
#1
Dzisiaj w wasze ręce oddaje ciekawy problem hardware'owy. Za rozwiązanie nagroda-niespodzianka od ADMINASmile

Problem dotyczy odpowiedniej konfiguracji pamięci z tytułu (2x4GB-owy Dual Channel OCZ Platinum 1066MHz), czyli w sumie 4 kości na płytce Gigabyte GA-P35C-DS3R rev 2.0. Całość hula na najnowszym (F12) biosie niestety system staje przy konfiguracji 1066mhz. W wolniejszych (800 i 1000) działa dobrze.

Poniżej umieszczam szczegółowy opis, który wysyłałem bezpośrednio do GIGABYTE, OCZ.

Greetings

First of all i want to apologize for my language, i havent yet outmastered english

Im writing to you because i'm having some serious problem with OCZ DDR2 PC2-8500 PLATINUM 4GB EDITION DUAL CHANNEL. I own 2 sets of them which gives 8gb's of ram. I also own Gigabyte ga-p35s-ds3r rev. 2.0 with F12 (newest) bios onboard. The problem i have is pretty simple. My OS which is Vista Ultimate 64bit freezes everytime i plug all 4 modules (i trid also at win7ultimate). Ofc i plug them in pairs, according to SN. The only thing i achieved by now is running them at 1000mhz but thats not what i want. Ive tried many bios settings but unfortunately i cant find any advanced guide how to set all the timings.

Some more essential infos
- OS and bios sees 8gb's
- f1 - f12 bioses gives the same result
- modules are working in 800mhz and 1000mhz
- ive tried different voltage 1,8-2,2 (changes nothing)
- i have Intel C2D 3.0GHz (333x9)

Please help me with this one, cos ive got no idea what to try next.

Settings that I need (that I think can solve this one) is the whole mit mb intelligent tweaker section but firstly timings (i put values i have now in brackets)
cas latency time (5)
dram ras# to cas# delay (5)
dram ras# precharge (5)
precharge delay (tRAS) (20)

ACT to ACT Delay tRRD (auto->4)
Rank Write to READ Delay (auto->4)
Write to precharge Delay (auto->8)
Refresh to ACT Delay (auto->72)
Read to Precharge Delay (auto->4)
Static tRead Value (auto->6)
Static tRead Phase Adjust (auto->0)

DDR2/DDR3 Overvoltage (normal, which means 1.8V)

Looking forward to hearing from you

PS. The message above is a copy of message sent to OCZ tech support so it may be not directed exactly to you but i think it describes the problem well.
(If there is a possibility i woud like to receive reply in polish language)

Whole configuration:
Core2Duo E8400 3,0GHz
Gigabyte Ga-P35C-DS3R rev 2.0 bios F12
2x OCZ4GB Dual Kit (2x2G Platinum 1066Mhz
Modecom 750W
Palit 8600GTS
Odpowiedz
#2
Witam nie wiem o co chodzi ale może być to wina pamięci komp ci się włącza być o może to problem z częstotliwości pamięci lub osadzenia ram-ów. Wiem z doświadczenia że gigabit ma dziwne problemy z pamięciami że trzeba je wkładać w określonych slotach jaki masz procek z tych nowych Seri i5, i7 to jest duże prawdopodobieństwo że to ten problem .
Odpowiedz
#3
Problem z pamięciami już nieaktualny.

Ostatecznie opowiem co udało się nam dowiedzieć.
Tech support z OCZ'a napisał mniej więcej coś takiego:

Kości typu 2x2 1066 nie muszą być przystosowane do pracy w 4x2! Dzieje się tak z powodu (tutaj pojawiło się trochę anglojęzycznego inżynieryjnego bełkotu, ale udało mi się wyłapać) przeładowania samej magistrali komunikacji MB <---> RAM. Obniżenie taktowania i timingów oraz podwyższenie napięcia mogą, ale nie muszą tego problemu rozwiązać.

Finał tej historii jest taki, że pamięci działają jako 4x2GB taktowane zegarem 1000MHz co uważam za niezły widok biorąc pod uwagę, że wszyscy znawcy orzekali, że 800Mhz to max co mozemy wycisnąć!
Odpowiedz
#4
Aha czyli jak rozumiem udało się naprawić błąd Dodgy
Odpowiedz
#5
Nie tyle udalo naprawic, co udalo zniwelowac pewna wade fabryczna o ktorej nikt z producentow do tej pory nie raczyl poinformowac.
Odpowiedz
#6
współczuje w razie czego ja mam jakiś pamiątki do sprzedania nowe jak byś coś potrzebował to napisz mi maile to po atrakcyjnej cenie mogę coś załatwić Smile ale i tak się cieszę że udało się ci rozwiązać problem pozdrawiam .
w razie pytań podaje swojego maila pawel.sedzimir@rotomedia.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości