Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 3: Forsaken Gods
#1
Zapewne graliście w Gothic III, odrazu w w czasach jego wydania zdziwił silnik gry. Gra dziwnie skacze w nieprzewiadzianych momentach nawet na najmocniejszych konfiguracjach. Pierwsza wersja mocno zbugowana. Dopiero po wgraniu oficjalnego patcha i community patch sytuacja sie poprawia, jednak engine pozostaje ten sam (skopany).
Dla mnie najlepszą częścia jest Gothic 1 i bardzo fajny też jest Gothic II z dodatkiem Noc Kruka (bez tego też jest wypas).
Ludzie narzekali na tryb walki w G1, jest on zrobiony faktycznie dziwnie, ale po kilku minutach człowiek sie przyzwyczaja.
Natomiast społeczeństwo graczy sie cofa, więc są zadowoleni, że w G3 wystarczy tylko jak najszybciej klikać LPM.

W oczekiwaniu na G3: Forasken Gods spodziewano sie lepszego silnika, mniejszych wymagań i dopracowania.
Niestety tak nie jest. Na moim sprzęcie jak Gothic 3 śmigał płynnie na Medium tak w G3: FG nie da sie grać na Medium, co dziwne na High gra chodzi płynniej. Gdy kamerke mam skierowaną w dół to jest OK, jednak wszystko sie krzaczy jak spróbuje obejrzeć świat, cienie i ognie.
Płynność spada poniżej 3 fps.
Dla mnie porażka, nawet dla tak zagorzałego fana Gothica, G3 i G3:FG (w szczególności) odrzuciły mnie.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#2
Jeżeli chodzi o klikanie lpm w grach tego typu, to stoję pośrodku, pomiędzy stanowczym TAK, a NIE. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że właśnie w takiej grze jak Gothic 3 to klikanie nie przynosiło "frajdy" bo to co widziałem na ekranie (ruchy postaci, combo) było tępe. Natomiast, gdy grałem w Fable takie rozwiązanie podobało mi się.


Co do G3, rzeczywiście poprzednie wersje były w/g mnie o wiele lepsze.
[Obrazek: 72566d3d7f12c8c9.png]
MSI P45 Neo2-FR :: Intel C2D e8400 @ 3.00GHz BOX :: 2x2GB Patriot DUAL 800Mhz Extreme Performance :: ZOTAC GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT :: 640GB Samsung HD642JJ SATAII 16MB cache :: Chieftec CFT-560A-12S 560W DUALXEON

[Obrazek: modbrl.gif]
Odpowiedz
#3
No jasne, ale w Fable to była jakaś wiązanka co dawała satysfakcje, a w G3 to tylko schematyczne machanie mieczem.
Nie chodzi mi o sam fakt LPM, tylko ze w G3 to im szybciej tym lepiej i wogóle nie opłaca sie wykorzystywać combo jak taką "kapuchą" sklepiesz każdego przeciwnika.

Dokładnie, ostatnio przeszedłem G1 uzupełniając cały zestaw możliwych przejścia gier, czyli Nowy Obóz, Stary Obóz i Bractwo.
Teraz muce w G2: Noc Kruka zostali mi tylko najemnicy.
... co do G3 to ile razy próbowałem nigdy nie kończyłem, bo sie wkurzałem jak był bug przez który jednego questa nie mogłem wykonać.
Ja musze zrobić wszystko, łącznie z zabiciem każego moba na mapie i zebraniem każdej roślinki Wink.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#4
Do Gothica 3 podszedłem z sentymentem i musiałem go ukonczyć ale to co zaserwowali nam w tym dodatku to jawna kpina
silnik nic się nie zmienił i dalej tnie niewiedzieć czemu, po primo gra z wiekiem zbrzydła,
pozatym oburzyło mnie znalezienie w FG ognistego pucharu w tym miejscu gdzie leżał w podstawce gothica 3 (nieróbstwo się kłania)
Ogólnie przestałem grać po tym jak wyszedłem z miasta i nie mogłem pokonać stadka wilków co nie powinno być problemem gdyby nie fakt ze nienaturalnie odskakiwaly przed kazdym uderzeniem (magia) .
Zawiodło mnie to co ujrzałem i nie mam zamiaru wracać na Myrtanę nawet jakby mi kazali.
Czekam z niecierpliwością na Gothic 4 Arcania tales może to będzie przełom??

Raga: Drobne poprawki
<2x2GB RAM DDR2>

GAME IS NEVER OVER
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości