Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows Xp vs. Windows Vista [wolna dyskusja]
#1
Witam

Bardzo często źle się wypowiadałem na temat Windows VISTA pomimo że nie miałem z nim w ogóle kontaktu, za to zawsze bardzo zachwalałem Windows XP z którym pracuje na co dzień i którego każdy z Was zna. Wczoraj miałem przyjemność aby zobaczyć jak w praktyce się sprawuje Windows VISTA, był to mój pierwszy kontakt Big Grin

Już na początek w oczy rzucają się duże ikonki, oraz czarny pasek na dole. Charakterystyczny dla tego Windows`a półprzeźroczysty pasek z dużym zegarkiem, kalendarzem i pogodą (chyba) który można było widzieć na rożnych zdjęciach niestety nie był wyciągnięty na wierzch i pomimo dwugodzinnej zabawy nie udało mi się go znaleźć. W tym momencie powinienem pisać dalej zalety nowego systemu ale.... siedzę już 5 min i nic, zero rzeczy które by mnie przygniotły i które przede wszystkim przekonały do Visty Big Grin Jedyne co to podoba mi się funkcja FOLDERY w np. moim komputerze która jest cały czas a nie tak jak w XP zamiast tego niebieskiego paska i cały czas wygląd folderów, mojego kompa, moich dokumentów itp wygląda jak przeglądarka internetowa Big Grin

Jednym słowem VISTA oprócz ładnego wyglądu który można sobie nakleić na XP przez 2h nie pokazała mi nic czego bym nie znał z XP a zamula nieraz (w moim przypadku był to) lapka przeznaczonego dla GRACZY (2 rdzenie 2Ghz, 4GB ramu, Grafika 512MB CHYBA Tongue)

Co wy sądzicie o WIDNOWS VISTA ? mieliście kontakt? jak oceniacie? Smile

ZAPRASZAM DO ROZMOWY Smile
[Obrazek: 993a3cb39134bda0in4.gif]
Odpowiedz
#2
Ja miałem kontakt z Vistą jak naprawiałem laptopa sąsiadowi.
Wszystko jest intuicyjne, podobnie jak w XP.
Jezeli chodzi o sterowniki to nie było większego problemu znaleźć, ale trzeba zawsze zwracać uwage, że to już nie XP.
Ogólnie nie lubie bajerków tego typu.
XP jest wystarczający, pozatym mam 1GB i lepiej pieniążki na kupno Visty zainwestować w dołożenie ramu.
Gry chodzą wolniej, ogólnie RAMożerny system.
Póki co nie mam zamiaru zmienić.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#3
Ja zapomniałem dodać że na plus dla Visty przemawiają naprawdę ładne tapetki systemowe i bardzo fajne wygaszacze ekranu Tongue
Czy jest RAMożerny.... taaak, to przede wszystkim Smile Ogólnie ja polecam, a może jak będę miał dużo czasu wolnego to zrobię jakieś tosty lub spis jakichś fajnych nakładek aby nasz XP wyglądał jak Vista i nie zżerał RAMów naszych kochanych Smile
[Obrazek: 993a3cb39134bda0in4.gif]
Odpowiedz
#4
Cinek, tostów nie musisz robić Big Grin, ale XP na Viste da się bez problemu przerobić, sam się podjąłem takiego zadania korzystając z zamieszczonej na tej stronie instrukcji. Polecam taki bajer jak podgląd miniaturek okien w pasku zadań czy zmianę ekranu bootloadera. Tongue
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#5
Jak już pisałem w innym temacie nie jestem fanem Visty. Co do tego, że ci na takim kompie zamulała, to co konkretnie robiłeś? Kuzyn ma duuuuuuuzo gorszego (ale używa go tylko do celów : internet + gg + muza i ewentualnie coś napisać) i nie ma problemów z "zamulaniem". Wracając do tematu, mi jakieś "wodotryski" do życia nie potrzebne, komputer ma być dla mnie narzędziem pracy (no jeszcze maszyną do gierTongue) , a nie czymś na co mam sobie popatrzećSmile
[Obrazek: 72566d3d7f12c8c9.png]
MSI P45 Neo2-FR :: Intel C2D e8400 @ 3.00GHz BOX :: 2x2GB Patriot DUAL 800Mhz Extreme Performance :: ZOTAC GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT :: 640GB Samsung HD642JJ SATAII 16MB cache :: Chieftec CFT-560A-12S 560W DUALXEON

[Obrazek: modbrl.gif]
Odpowiedz
#6
Co robiłem hmmm... gra+internet+zabawa Vistą Smile mi zmuliło tylko kilka razy ale kuzyn mówi że już kilka razy mu zmuliło kompa na pierdołach nawet (dokładnie nie pytałem) Tongue

Szzz jeżeli chodzi o te testy... to ja nie mam na myśli konkretnych testów tylko raczej takie zestawienie i porównanie czego najlepiej uzyć aby zrobić z XP Viste, uzyłem złego słowa po prostu Big Grin
[Obrazek: 993a3cb39134bda0in4.gif]
Odpowiedz
#7
cinek napisał(a):a może jak będę miał dużo czasu wolnego to zrobię jakieś tosty
Chodziło mi o tosty, dlatego mówiłem że możesz zrobić jakieś tosty Tongue

A do samej Visty nawiązując, myślę, że prędzej czy później każdy będzie miał ją na swoim kompie. Podobny proces był w przypadku Windowsa 98 i XP, kiedy to duża ilość ludzi wypowiadała się o XP negatywnie pozostając z Windowsem 98 twierdząc że jest niezawodny. Moim zdaniem to kwestia czasu.
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#8
I tutaj nie do końca się z Tobą zgodzę gdyż dużą rolę nie będzie tutaj odgrywała tylko sama chęć (bo przecież nowy system to lepszy system co prawda, więcej zabezpieczeń przed atakami itp) ale wymagania bo jednak VISTA ma duże wymogi systemowe i nie każdy sobie pozwoli na taki chwyt żeby mieć VISTE i grać w jakieś super-uber-pro gry tak aby nic nie klaciło, nie muliło itp

a co do tostów to... hmmm....hahaha nawet nie zauważyłem błędu Big Grin
[Obrazek: 993a3cb39134bda0in4.gif]
Odpowiedz
#9
Ja też nie do końca się zgadzam z tobą Bartek, dlatego że Microsoft pracuje już nad nowym systemem i po porażce z Vistą może to być coś o wiele lepszego niż wspomniana Vista (pomarzyć nie wolno?), więc to ten system może stać się obiektem pożądania, a nie Vista.
[Obrazek: 72566d3d7f12c8c9.png]
MSI P45 Neo2-FR :: Intel C2D e8400 @ 3.00GHz BOX :: 2x2GB Patriot DUAL 800Mhz Extreme Performance :: ZOTAC GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT :: 640GB Samsung HD642JJ SATAII 16MB cache :: Chieftec CFT-560A-12S 560W DUALXEON

[Obrazek: modbrl.gif]
Odpowiedz
#10
Muszę Wam przyznać rację, bo przecież nawet w historii systemów Microsoftu między Win98 a WinXP były też Windows 2000 i Windows NT (też nie osiągnęły dużego systemu i nie były tak popularne) - to tylko u nas w szkole maja Win2000 nauczyciele w klasach... Zgodzę się, być może dopiero następny albo jeszcze następny system będzie jakimś optymalnym, łączącym niskie wymogi sprzętowe i nowości Big Grin (też marzenia)
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Instalacja XP obok istniejącego Windows 7 piotrvx 1 6,625 2023-06-20, 06:43:41
Ostatni post: poppy12
  Jaki Windows dla gier ? piotrvx 1 7,540 2020-12-07, 09:56:49
Ostatni post: jasontendell
  Windows Diagnostic Wirus piotrvx 0 5,673 2011-03-28, 16:04:21
Ostatni post: piotrvx
Sad Dysk puka przy starcie Windows WiateR 2 12,804 2010-05-25, 19:15:41
Ostatni post: WiateR
  Menadżer Zadań Windows - problem BartekSzzz 5 19,955 2009-06-02, 16:18:24
Ostatni post: Raga
  Nagrać windows xp na linuxa [PROBLEM] cinek 5 14,228 2008-09-16, 22:27:37
Ostatni post: Raga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości