Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Recenzja] QBlox - gra wymagająca nie lada pomyślunku
#1
[Obrazek: gra.png]

[Obrazek: 377408tc2.jpg]

QBlox

[Obrazek: opis.png]

Witam. Dziś chciałbym przedstawić dość ciekawą grę przeznaczoną na telefony komórkowe z obsługą Java. Gra nosi tytuł QBlox. W grze poruszamy się prostokątnym klockiem po różnorakich planszach, a naszym celem jest dojść do mety (pola oznaczonego na żółto). W dojściu do celu będą przeszkadzać (lub niektóre ułatwiać) nam takie rzeczy jak wąskie ścieżki, drewniane pola (na które możemy stanąć tylko na płasko), przyciski i pola X dodające lub kasujące inne pola oraz rozdwajacz kostki na dwie mniejsze. W grze jest 80 plansz, każda z nich wyróżnia się pomysłowością wykonania. W miarę przechodzenia kolejnych plansz, poziom trudności rośnie (w moim przypadku przejście ostatniej planszy zajęło mi parę dni nerwów i kombinacji). W grze oko cieszy bardzo dobra grafika 3D, od czasu do czasu można zauważyć nawet dym w tle. Muzyka w grze według mnie jest mierna, występują tylko 2 utwory polifoniczne z czego żaden nie pasuje do rozgrywki (ja grałem z własną muzyką mp3). Sterowanie w grze odbywa się za pomocą klawiszy kierunkowych (strzałki lub gałka) albo klawiszy 2, 4, 6, 8 i 5. Stan gry zapisuje się automatycznie po przejściu danej planszy, nie można zapisywać w trakcie przechodzenia. Brak w tej grze punktowania, brak też naliczania czasu (gra na spokojny pomyślunek bez pośpiechu), naliczane są za to wykonane ruchy. Ogółem mówiąc, gra oferuję dobrą rozrywkę dla ludzi, którzy lubią logiczne myślenie i spryt.

Plusy:
+ duża ilość plansz gwarantująca długą rozgrywkę
+ znakomita grafika jak na telefony komórkowe

Minusy:
- muzyka niepasująca do atmosfery gry
- brak możliwości zapisu bezpośrednio podczas rozgrywki

Gra testowana na telefonie Sony Ericsson W580i.

[Obrazek: screeny.png]
[Obrazek: 381504sy9.gif] [Obrazek: 382528tt4.gif]

[Obrazek: ocena.png]

[Obrazek: fabula.png]
10/10
[Obrazek: grafika.png]
9/10
[Obrazek: sterowanie.png]
10/10
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Bez nazwy] - przez BartekSzzz - 2009-02-06, 22:49:12
[Bez nazwy] - przez Raga - 2009-02-06, 22:56:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości