Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,
RAM- problem z napięciem - Wersja do druku

+- Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking, (https://forum.pcmod.pl)
+-- Dział: Hardware - Komputery stacjonarne (https://forum.pcmod.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Problemy (https://forum.pcmod.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: RAM- problem z napięciem (/thread-679.html)



RAM- problem z napięciem - Prorok93 - 2011-06-14

Witam,

Problem tkwi w napięciu do kości RAM. Posiadam pamięć Patriot 2x2GB 1600Mhz i ich napięcie powinno wynosić(dla każdej kości) 1.7V. W biosie ustawiłem na takie napięcie, ale system windows(7) nie wykrywa tego i nadal pozostaje 1.5V. Wyniki sprawdziłem w programie CPUID-CPU-Z. Proszę o radę, ponieważ nie da sie grać w cokolwiek bo ciągle "zrywa" i "przycina".




RE: RAM- problem z napięciem - piotrvx - 2011-06-14

Witam,

Problem tkwi w napięciu do kości RAM. Posiadam pamięć Patriot 2x2GB 1600Mhz i ich napięcie powinno wynosić(dla każdej kości) 1.7V. W biosie ustawiłem na takie napięcie, ale system windows(7) nie wykrywa tego i nadal pozostaje 1.5V. Wyniki sprawdziłem w programie CPUID-CPU-Z. Proszę o radę, ponieważ nie da sie grać w cokolwiek bo ciągle "zrywa" i "przycina". Patrioty to wsaniałe pamięci ale bardzo problematyczne. Podaj jaka masz płyte głowną . Warto także napisać do

" patriota " gdy miałem ostatno problem związany z ich pamięciami sporo mi podpowiedzieli. Pozdrawiam.

ps. zrób test pamięci programem gold - memory  Smile




RE: RAM- problem z napięciem - Prorok93 - 2011-06-14

Chodzi tu o to, że system windows nie chce zaakceptować tych zmian w BIOS'ie... Wczesniej kiedy był taki problem zmieniłem napięcie i działało normalnie, tylko teraz są jakieś problemy. A jak włączyć ten program?

PS płyta główna- GigaByte MA770T-UD3


RE: RAM- problem z napięciem - piotrvx - 2011-06-14

A Smile resetowałeś bios za pomocą zworki , Jeżeli to nie pomoże to napisze ci jak zrobic test pamięci czy nie są uszkodzone.


RE: RAM- problem z napięciem - Prorok93 - 2011-06-14

Nie, nie robiłem za pomocą zworki. poprostu w ustawieniach w BIOS'ie, no a jak nie pomogło to update do najnowszej wersji.. co i tak nie poskutkowało.


RE: RAM- problem z napięciem - piotrvx - 2011-06-14

Ściągnij program Gold Memory , może być trial. Wypal płytkę i zabotuj go tak jak płytkę instalacyjną windowy. Ten program sprawdzi czy czasami pamięci nie są uszkodzone.




RE: RAM- problem z napięciem - Prorok93 - 2011-06-15

Zainstalowałem program AIDA64 i tam mi pokazuje napięcie 1.5V chociaz w BIOS'ie zmieniałem na 1.7V. Jest jeszcze jeden "problem", mianowicie mam 2 kości RAM po 2GB każda i w tym programie pokazuje mi ze jedna jest wykryta (pisze nazwa) ale nie wykrywa drugiej kości w slocie numer 2. Jakieś rady?


RE: RAM- problem z napięciem - piotrvx - 2011-06-15

Czyli sprawa łatwa , albo się pamięć obluzowała ,albo posypała.
Wyjmij pamięć i włóż jeszcze raz, potem koniecznie wykonaj ich test Smile


RE: RAM- problem z napięciem - blogergoods - 2022-09-24

altcoin exchange
he then shot a very last-spherical 76 on the carmel, ind., path on wednesday to finish in a tie for 2nd with a 4-over 220, 4returned of winner john marshall butler.i played super,” daly ii advised the indianapolis megastar. “itd had been cool to win, however i still have time. just a couple horrific 3-putts each days, however apart from that i played incredible.