Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,
Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - Wersja do druku

+- Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking, (https://forum.pcmod.pl)
+-- Dział: Hardware - Komputery stacjonarne (https://forum.pcmod.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Problemy (https://forum.pcmod.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD (/thread-287.html)



Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

Witam! Nie mam pojęcia jak to się stało ale od 3 dni moja stacja dysków nie odtwarza płyt DVD ale CD odtwarza normalnie. A dodatkowo gdy chce otworzyc dysk lokalny lub inne uruchamia się narzędzie do wyszukiwania.. Proszę POMOCY!!! Z góry dziękujęBig Grin


RE: Stacja dyskó?w nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

Czy dzieje się to również w przypadku wszystkich płyt DVD? Oryginalne odczytuje?
Jeżeli chcesz otworzyć dysk i wyskakuje narzędzie do wyszukiwania to prawdopodobnie jakieś ustrojstwo siedzi w sektorze autoruna. Najlepiej sformatować taki dysk (może być szybkie), no chyba, że masz tam sporo danych to będzie kombinować inaczej.
Możesz także klikać prawym i wybierać eksploruj, może pomoże.
Podobny problem miałem z kartą pamięci od aparatu.


RE: Stacja dyskó?w nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

już mi normalnie otwiera, kolega mi pomógł ale niestety płyt DVD nie odtwarza ani oryginalnych ani zgrywanych..


RE: Stacja dyskó?w nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

Prawdopodbnie napęd jest uszkodzony.
Można by spróbować aktualizować firmware dla tego konkretnego modelu, ale nikła szansa, ze to pomoże jak na starym działało równie dobrze.


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

a jak to sie robi?..


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

Wpisujesz w gooogle model Twojego napędu i dodajesz fraze: "firmware" do zapytania.
Wtedy ściągasz odpowiedni firmware dla Twojego CD-Romu i zgodnie ze wskazówkami w pliku readme.txt, bądź innym manualu flashujesz CD-ROM.
Jeżeli nie czujesz się na siłach podaj model, a postaramy się pomóc.

PS. W tym momencie musze wyjść, ale wieczorkiem coś będe w stanie wykombinować.


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

ok dziękiBig Grin zobaczę czy dam sobie radę a jak nie to sie po nią zgłosze;D
po pomoc oczywiscieBig Grin
[Obrazek: cae48077accf1211m.jpg]
jak chce zainstalowac to właśnie coś takiego mi się pokazuje..


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

Podaj dokładny model Twojego napędu, razem z rewizjami itd. Będą one na obudowie CD-ROMu bądź z programu diagnostycznego aka Everest.


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

Chodzi o to: Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-S223F
czy LG 22GH20 oem?


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

Widocznie masz dwa napędy w komputerze i musisz teraz określić, który ma problemy z odczytaniem Wink.


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

nie tylko to Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-S223Fprzepisałam z Everesta a co do LG 22GH20 oem to tak pisze w informacjach o systemie..
ale chyba problem jest z TSSTcorp CDDVDW SH-S223F..


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

To dziwne, bo to dwa różne napędy tak jakby były podłączone.
Tutaj proszę firmware do Samsunga: http://www.samsungodd.com/Lib/popup/Download.asp?path=FW_FWDownload&fname=200901281715429071_SH-S223F_SB03.exe


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-27

nio ale przeciez mam tylko jeden CD-ROM
nie wiem o co tu chodzi...:/
zainstalowałam ale dalej nic..Sad(


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - Raga - 2009-06-27

Zatem musisz się pogodzić, że napęd jest walnięty.
Nic innego niż wymiana raczej nie pomoże.


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - ad3k - 2009-06-27

Wpisałem model twojego napędu i znalazłem, że osoba miała podobny problem (wynikło to z tego, że zmienił region). Może u Ciebie ktoś niepożądany (rodzeństwo, rodzice) zrobił coś podobnego przez pomyłkę. Dodatkowo jeżeli masz taką możliwość podłącz napęd do innego komputera i sprawdź czy dzieje się to samo.


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - fiolka3011 - 2009-06-28

U mnie tak to wygląda:
[Obrazek: f1cdfb4afbed1021m.jpg]
wiec z tego co czytałam to region jest dobry..


RE: Stacja dysków nie odtwarza płyt DVD - BartekSzzz - 2009-06-28

Region DVD jest istotny przy odczycie płyt DVD-Video, przy odczycie normalnych DVD z zapisem normalnych danych nie ma to znaczenia. Z resztą - region DVD w Europie to właśnie region 2, więc się zgadza. Moje podejrzenie co do napędu jest takie, że albo laser odpowiedzialny za odczyt DVD (bo są 2 - od CD i od DVD) się uszkodził, zabrudził lub po prostu zużył (częsty przypadek np. w konsoli PS2, gdzie występuje podobne zachowanie napędu). W środku, tuż przy laserach są odpowiednie potencjometry kontrolujące moc wiązki strumienia laserowego, gdy napęd przestaje czytać zawszę próbuję nastawić laser właśnie tymi potencjometrami.