Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Błąd pluginu SEFP (FAR). Krótki poradnik co zrobić by działało.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzisiaj, chciałem wgrać bratu do SE inne ikonki (menu), włączam FARA i wyskakuje mi taki błąd (nie wiedziałem na początku o co chodzi ponieważ na nowym komputerze uruchamiałem program po raz 1):

[Obrazek: 9bee97ce288d1073.jpg]


Rozwiązanie jest proste, musimy utworzyć wirtualne COM. Jak to zrobić? Ściągamy program Virtual Serial Port Driver . Instalujemy go, a następnie włączamy poprzez ikonkę z pulpitu, a jeśli jej nie utworzyliśmy w czasie instalacji to START->Wszystkie Programy->Eltima Software->Virtual Serial Port Driver 6.9->Configure Virtual Serial Port Driver. Po uruchomieniu programu zobaczymy takie oto okno:

[Obrazek: 1b81807c5f9c54c4.jpg]

Teraz klikamy na przycisk "Add pair" i FAR powinien już działać prawidłowo.
Mówisz, że wgrywasz ikonki do menu itp. A nie prościej byłoby Ci to wgrywać przez wtyczkę Just Da Flasher "jdflasher" odpowiednią pod dany db telefonu (np. K800 ma db2020, W200 ma db2012 itd.). W ten sposób dzięki poprzednio wgranemu patchowi Quick Access można bardzo szybko przeglądać zawartość pamięci telefonu. Big Grin
W ten sposób też robi się to szybko, po prostu kopiuje obrazki + plik menu.ml (czy jakos takTongue) do odpowiedniego folderu i saSmile
Niewiem czy to jeszcze jest aktualne, bowiem ostatnio wgrywałem FAR-em to miałem już gotowe urządzenie tj. DCU-60.
Nie musiałem wgrywać wirtualnego COM-a itd.
A nie masz portów COM w kompie? Bo jak nie to nie mam pojęcia ocb, ja opisałem tylko sytuację która wystąpiła u mnie, gdyby ktoś miał podobny problemSmile
Mam porty COM w kompie oczywiście, ale kabel jest na USB i domyślnie najnowszy FAR + wgrany najnowszy SEFP i nie musiałem nic grzebać, domyślnie było już ustawienie dla kabla DCU-60 na USB.
Co do emulowania USB<>COM to pamiętam ten ból, jak trzeba było przez USB na laptopie wgrać na sterownik jakiś soft, albo odczytać z niego dane, a taki sterownik to tylko na RS232. Wink