Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Aktualizacja Bios-u z płyty cd
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, otóż mam problem z aktualizacja bios-u na moim mobo. Wydaje sie że prosta sprawa a jednak nie moge sobie poradzic. Ściągnąłem nowy bios, format pliku to .rom Nagrałem plik razem z Amiflashem na bootowalna plyte cd. Przy uruchamianiu kompa wciskam ctrl+home, wyskakuje mi wiersz poleceń, wklepuje np. E:\>amiflash i wyskakuje komunikat że coś tam nie rozpoznaje. I jeszcze jedno pytanko, czy potrzebuje zamienic plik .rom na .bin? Może to jest problem? I jeszcze kiedy uruchamiam amiflasha pod windą to wyskakuje komunikat "chipset unsuported". Prosze o pomoc a najlepiej dokladna instrukcje krok po krokuWink
rubritual napisał(a):wyskakuje komunikat że coś tam nie rozpoznaje.
Właśnie ten komunikat jest ważny, żeby powiedzieć coś więcej.

rubritual napisał(a):I jeszcze jedno pytanko, czy potrzebuje zamienic plik .rom na .bin? Może to jest problem?
Nie robi różnicy jak uwzględnisz rozszerzenie wywołując program amiflash.

rubritual napisał(a):I jeszcze kiedy uruchamiam amiflasha pod windą to wyskakuje komunikat "chipset unsuported". Prosze o pomoc a najlepiej dokladna instrukcje krok po krokuWink
Pod Windą nie wykonuje sie takich czynności.

Pozatym chyba widze błąd będać na płycie CD (E:\) wpisz:
Kod:
amiflash nazwapliku.rom
Samo amiflash nie zadziała, bo nie będzie wiedział gdzie jest plik z biosem.
Spróbowałem zrobi tak jak napisales, czyli u nie to wyglada dokladnie tak:
[DR-DOS] E:\>ami82713 030808s.rom i w dalszym ciągu pojawia się komunikat "comand or filename not recognized", czylito samo co wcześniej.

Może powinienem użyc innego programu, chociaz jestem pewien że mam mój bios to AMI
Dobrze wpisujesz nazwe pliku programu do flashowania?
Wpisz na dysku E:\ komende dir i powiedz co wyświetla.

Spróbuj ściągnać tą wersje AMI:
http://www.softwarepatch.pl/plik/1175/st...Flash.html

Na 99% Twój bios to AMI.
heh... ta komenda dir to był świetny pomysł...
Sprawa wygląda następująco: Mam dwa dyski twarde, z czego jeden z nich podzielony na partycje, a więc
Dysk1-partycja CSadsystemowa) oraz D:
Dysk2-F:
CDrom-E:
tak to wygląda pod windą, natomiast kiedy uruchamiam kompa i przechodze do trybu [DR-DOS]i wklepuje E:\> dir to wyświetlaja mi sie foldery z wyżej wspomnianego dysku 2 czyli F: .Wyglada na to , że bios czy też coś innego przypisuje litere CDrom-u E: dyskowi 2 czyli F:, natomiast nie przypisuje żadnej litery stacji CDrom(sprawdzałem od A do Z ). Nie ma więc żadnej możliwości dostania się do plików znajdujących się na CD.Prosze więc o jakies rady, sugestie dotyczące wykrycia CDromu.
Zatem w gre wchodzi uruchomienie DR-DOS z biosem z dyskietki, bądź dysk startowy Win 98 z obsługą CD-ROMu (lub inny z tą obsługą) bootwany z płyty.
Możesz także uruchomić dysk startowy 98 z obsługą CD-ROM z dyskietki, wtedy wkładasz już nagraną płyte z biosem i flashujesz.
Wyjść jest naprawde sporo.
Widzę że bez dyskietki się nie obejdzie...
Próbowałem to zrobic za pomocą płyty instalacyjnej WinXP. Przeszedlem do konsoli naprawiania systemu, ponieważ tylko tam jest wiersz poleceń. W tejże konsoli oczywiście wykrywa prawidlowo wszystkie dyski i napędy, nie ma tam jednak polecenia które polecenia "wykonalnego" które pozwoliloby uruchomic amiflasha. Zwykle E:\>ami82713 030808s.rom nie dziala. Wygląda na to że bede musiał podłączyc stacje dyskietek czego chciałem uniknac.
Mimo wszystko dzieki za pomoc i dobre chęciSmile
Zatem najpierw upewnij się, który napęd to CD-ROM. Jeździj z literami napędów i sprawdzaj direm.
Wtedy wpisz ami82713 030808s.rom i musi działać. Szczerze to niewiem czy konsola obsługuje CD-ROM.
Jeżeli Twoja płyta główna obsługuje to możesz to także zrobić na PenDrive-ie USB.