Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Problem z nagrywaniem dźwięku.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam taki problem. Gdy nagrywam dźwięk przez mikrofon, jest on bardzo cichy, powiedziałbym prawie go nie ma. Sprawdzałem na dwóch różnych kartach dźwiękowych i trzech różnych mikrofonach i efekt jest ciągle ten sam - ciągle cicho. Wszystkie paski głośności są na max (i odtwarzanie i nagrywanie). Co poradzicie?
Spróbuj może na innym kompie i zobacz czy to samo. Zrobiłeś wszystko co mogłeś w sumie, żeby było głośno.
A czy może to być wina mikrofonów? Próbowałem zamiennie dwoma typami słuchawek z załączonym mikrofonem i oddzielnymi zwykłymi słuchawkami pod mini-jack'a podłączonymi pod port słuchawek. Efekt w każdym przypadku dosłownie ten sam.
Może być wina mikrofonów, ale szansa jest mała.
Jak gra cicho to z reguły (o ile mikrofony sprawne) wina sterowników, urządzenia nagrywającego lub głośności.
Upewnij sie jeszcze raz w ustawieniach dźwięku w zakładce nagrywanie czy masz wybraną Twoją dźwiekówke do której podłączony jest mikrofon i czy pasek Głośność mikrofonu jest na full.
Następnie rejestrator dźwięku w Windowsie i sie baw.
Miałem kiedyś podobny problem. Po zaznaczeniu w ustawieniach "Sterowniki zaawansowanie", klikałem w zaawansowane pod mikrofonem i tam miałem taką jedną opcję do zaznaczenia (to była jedyna opcja do zaznaczeniaTongue) i to mi pomagało.
Czyżby ta opcja to była: "Wycisz" lub "Wycisz Wszystko"? Wink
Nie to było coś dłuższegoTongue
To była opcja "Zwiększenie wydajności mikrofonu" lub "Enable microphone boost" (dla sterowników anglojęzycznych. Już sobie poradziłem z tym problemem całkowicie obchodząc problem na około - podłączyłem starą kamerę pod USB w której jest zintegrowany mikrofon. Fakt, nie mogę znaleźć sterownika do samej kamery, ale mikrofon działa bez sterowników Big Grin