Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Pasywnie chłodzony Gigabyte Radeon HD 6770
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.


Gigabyte wprowadził do sprzedaży autorski model karty graficznej Radeon HD 6770, która do chłodzenia wykorzystuje pasywny układ o nazwie Silent Cell. 

Pamiętacie całkowicie pasywną kartę graficzną Radeon HD 5770 od Gigabyte? Jak można było się spodziewać, producent zademonstrował również bliźniaczo podobnego HD 6770, który z technicznego punktu widzenia jest praktycznie tym samym co ponad półtoraroczny HD 5770. 

Gigabyte HD 6770 Silent Cell pracuje na standardowych taktowaniach, wynoszących 850 MHz dla rdzenia i 4800 MHz dla pamięci. Warto zaznaczyć, iż konstrukcja została wykonana zgodnie z technologią Ultra Durable VGA, co oznacza zastosowanie podwójnej ilości miedzi w ścieżkach na laminacie oraz wykorzystanie lepszych jakościowo komponentów. Na PCB umieszczono standardowy 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowej magistrali. 

Za chłodzenie modelu odpowiada autorski, pasywny system chłodzenia firmy Gigabyte o nazwie Silent Cell. Składa się z ogromnego, aluminiowego radiatora oraz trzech rurek cieplnych o średnicy 6 mm. Przed zakupem karty warto zastanowić się czy na pewno zmieści się ona w obudowie, bowiem radiator jest tak duży, że wystaje z tyłu i z góry poza laminat karty. Dodatkowo producent zaleca umieszczenie w obudowie przynajmniej dwóch wentylatorów, które wymuszą w niej obieg powietrza. Na śledziu udostępniono po jednym wyjściu DVI, HDMI i DisplayPort, natomiast na górnej krawędzi laminatu umieszczono jedno złącze CrossFire. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie jednej 6-pinowej wtyczki zasilającej. 

Karta jest już dostępna w sprzedaży w cenie 125 euro, co zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada około 490 złotym. 

PcMod.pl

Pasywnie chłodzony Gigabyte Radeon HD 6770Pasywnie chłodzony Gigabyte Radeon HD 6770Pasywnie chłodzony Gigabyte Radeon HD 6770

źródło: Benchmark.pl