Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Miesięcznik Komputerowy ? numer 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Miesięcznik Komputerowy to elektroniczne czasopismo wydawane na licencji Creative Commons, którego tematyka skupiona jest wokół otwartego oprogramowania i otwartych standardów w świecie IT. Magazyn ma za zadanie pełnić rolę poznawczą, edukacyjną oraz być łącznikiem pomiędzy otwartymi rozwiązaniami i wszystkimi tymi, którzy są zainteresowani korzystaniem z tych rozwiązań.

Numer 7 Miesięcznika Komputerowego jest nieco skromniejszy niż poprzedni. Jednakże dużo pracy zostało włożone w „dopieszczenie” prezencji zinu, a co za tym idzie, w jego kod. Dużo czasu poświęciliśmy także na przygotowanie kolejnych zmian – tym bardziej nie tak radykalnych od strony technicznej. Od kolejnego wydania restrukturyzacji poddana zostanie sama redakcja. Nareszcie będzie w niej stały zespół osób, które będą dbały o kształt każdego kolejnego wydania. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziemy publikować artykułów autorstwa naszych wspaniałych współpracowników redakcji i partnerów.

W tym numerze przeczytać możecie pierwszy artykuł z serii, która opisywać będzie życie w parze z pingwinem, ale bez okienek (jak bardzo wieloznacznie by to zdanie nie brzmiało&hellipWink. W dziale prawnym kontynuowany jest wątek interoperacyjności, a w dziale programowania ciąg dalszy Qt i BASH’a. W dziale OSS 2 B witamy nowego partnera naszego magazynu – serwis wFirma.pl. Wspólnymi siłami będziemy przekonywać przedsiębiorców do Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

Miesięcznik.net - numer 7

Autorzy zapraszają wszystkich do trzymania ręki na pulsie i odwiedzania strony www, profilu na FaceBooku i kanału IRC. W najbliższym czasie szykuje się sporo imprez związanych z branżą wolnego i otwartego oprogramowania. Konferencje, zjazdy, imprezy okolicznościowe – wszystko to są okazje, aby się lepiej poznać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami i opensource’owymi marzeniami.