Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Pytanie związane z oprogramowaniem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam . Otóż moje pytanie brzmi :

Czy istnieje oprogramowanie które pozwoli na utworzenie hasła do danych zawartych na dysku CD/DVD ??

Jeśli tak prosiłbym o podanie nazwy programu / pakietu oprogramowania które pozwoli mi uczynić dane na dysku CD /DVD zabezpieczonymi hasłem Smile

Z góry Dziękuję Smile
Witaj

mam dla Ciebie pewien patent... jeżeli masz jakieś dokumenty ważne no po prostu skompresuj je za pomocą WinRAR`a tam jest opcja aby zabezpieczyć archiwum hasłem.

Jeżeli chcesz mieć zabezpieczone cd to owszem jest kilka programów
1. Roxio
2. CCD-Lock Copy Protection v1.7.4 RC 2
3. CD-DVD Lock 2.6
4. CryptCD 5.0 Home i ten na 100% robi hasło

pierwsze trzy programy nie mam pojęcia jak działają a czwarty wiem że na pewno robi hasło Smile
Polecam metodę archiwizacji plików za pomocą WinRara. Mała ciekawostka - lepiej pakuj pliki do formatu *.rar niż do formatu *.zip. Hasło w pliku *.zip można łatwo złamać domowym sposobem (oczywiście jeśli będzie to hasło typu "pd386c%d" to będzie bardzo ciężko), za to w pliku *.rar złamanie już kilku literowego hasła graniczy z cudem (już hasa składające się z trzech znaków łamią się czasem parę dni) - tak jak gdzieś kiedyś wyczytałem, hasło składające się z wymieszanych 8 liter i 8 cyfr łamałoby się kilkaset istnień wszechświata zakładając, że koniec świata byłby dziś. (jeśli dobrze pamiętam) Tongue
Bartek gdzie tak wyczytałeś o tym .zip?

Są dwie główne metody słownika (hasła słownikowe, szybkie mało skuteczne) i brute-force (sprawdzenie wszystkich kombinacji, bardzo wolne, skuteczne)
Cały zabawa w łamaniu opiera sie na użycie wielu kombinacji, aż wkońcu je znajdziemy. Im więcej wiemy o haśle tym lepiej (duże/małe litery, cyfry, znaki, długość hasła).

Wnioskując:
Hasło pięcioznakowe: Hg5}` posiada 6956883693 kombinacji (93^5) zakładając małe, duże litery alfabetu łacińskiego, cyfy, oraz znaki. (33-126 ASCII)
Hasło sześcioznakowe: gagari posiada 244140625 kombinacji (25^6) zakładając tylko małe litery alfabetu łacińskiego.

Złamanie pierwszego hasła będzie trwało 28 razy dłużej niż pierwszego.

Pozatym Winrarem spakujesz dokumenty własne, a na przykład jakieś tam juz gotowe obrazy do wgrania będzie ciężko.
Chodziło mi o to, że łamanie hasła w archiwum *.zip zajmuje o wiele mniej czasu od łamania hasła w *.rar, nie zależnie od metody łamania hasła przez dany tam program. A co do tych końców świata - było to gdzieś wyliczone jak znajdę tę stronę to dam linka.
Co do końców świata to akurat wiem o co chodzi Wink.
Wystarczy, że dołożymy kilka znaków i "potęga" robi swoje.
Hasło ośmioznakowe: Hg5}`f$g posiada 5595818096650401 kombinacji co daje 804357 dłuższe łamanie, niżeli Hg5}`

Dajmy szybkość dla rara 25 haseł na sekunde.
Przy tej szybkości jest to 7097689 lat Wink.
tyle lat na złamanie hasła a wszechświat sie poszerzaWink
a co do tej dlugosci łamania hasła. Czy prawidłowy wynik znajduje sie na koncu listy mozliwych kombinacji? czy moze prawidłowe hasło moze byc odgadniete jako np 100 mozliwosc? ciekaweTongue
Prawidłowy wynik znajduje sie na liście 1-x kombinacji.
Przy dobrym farcie możemy w pierwszej kombinacji (np. aaaaa) rozbroić hasełko.

Ja w moim wyniku przyjełem, że będziemy musieli wszystkie sprawdzić (każdą kombinacje).