Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Asus Seria G ( G1 i G2 ) - Notebooki dla prawdziwych graczy .
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znana z produkcji podzespołów komputerowych i notebooków firma ASUS pokusiła się o zaprojektowanie serii Notebooków z jakże ciekawym przeznaczeniem . Albowiem Serii Notebooków dla graczy. Rynek Notebooków jest dość skąpy jeśli chodzi o sprzęt dla typowych graczy. Każdy dostępny Notebook jest pozbawiony czegoś co pozwoliłoby odczuć satysfakcję z posiadania niezwykle wydajnego w grach komputera mobilnego.

Oto przykładowa specyfikacja modelu serii, konkretnie: ASUS G2 7R002P

Procesor: Intel Core 2 Duo T7200 @ 2000MHz, 4MB L2, FSB667
Chipset: Intel i945GM
Pamięć RAM: 2 GB DDR2 @ 333 MHz (2 x 1024MB)
Dysk twardy: 160GB 5400rpm SATA
Matryca: 17� 1440 x 900 pikseli, panorama, ColorShine TFT-LCD, 8ms
Karta graficzna: ATi Radeon X1700 512MB
Karta dźwiękowa: AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound
Napęd optyczny: DVD+/-RW DL Multi
Bateria: Litowo-jonowa 4800mAh
Wymiary i waga: 410mm x 315mm x 66mm 4.4KG
Komunikacja: Modem 56K V.92
- LAN 10/100/1000 Mbit/s
- WLAN 802.11 a/b/g
- BlueTooth
Porty wejścia / wyjścia:
- Express card
- Zewnętrzny monitor D-SUB, DVI
- IrDA
- Wyjście telewizyjne s-video
- S/PDIF
- Audio out
- Fire Wire (IEEE 1394)
- 5xUSB 2.0
- RJ-11
- RJ-45
- Czytnik kart pamięci MMC, SD, MS, MS DUO, MS PRO, MS PRO DUO
Oprogramowanie:
- Windows XP PRO SP2
- Symantec's Nortonâ?? Internet Security 2005
- Adobe Acrobat Reader 7.0
- NERO Express V6.0
- ASUS Utility
- ASUS Live Update
- ASUS Splendid
- ASUS Life Frame 2
- ASUS Power4 Gear+
- ASUS Direct Console
- ASUS Wireless Console
- ASUS Power4 Phone
Inne:
- Mysz bezprzewodowa Logitech MX
- Torba na komputer
- Wbudowana kamera video 1.3Mpix
Cena: Około 8 500zł
Gwarancja: Międzynarodowa 24-miesięczna na podzespoły oraz jednoroczna na akumulator

W mojej skromnej opinii jest to jedynie mierny sprzęt i nieproporcjonalny do swej ceny.
Dla porównania podam specyfikacje notebooka HP Pavilion DV9850:

Procesor: 2.4 GHz AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-68
Pamięć RAM: 4096 MB DDR 2
Matryca: 17.1" WXGA High Definition BrightView Widescreen 1440 x 900
Karta Graficzna: NVIDIAÂ? GeForceâ?? 8400M GS 512MB Up to 831 MB Total Available Graphics Memory
HDD: 320 GB SATA [/b]
Karta Dźwiękowa: 3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit zintegrowane Altec LansingÂ? głośniki
Porty
- 4 x USB 2.0
- 1 x VGA port
- 1 x RJ11 modem connector
- 1 x RJ45 ethernet connector
- S-video TV out
- 2 x wyjście słuchawkowe
- 1 x mikrofon
- 1 x HDMI connector
- 2 x port podczerwieni
- cable docking connector
- 5-in-1 czytnik kart pamięci: Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro i xD Picture cards
Komunikacja:
- Bluetooth
- High speed 56K modem
- Ethernet 10/100BT integrated network interface
- Wireless 802.11b/g WLAN

Cena: około 6000 zł

Czy różnica nie jest porażająca? Uważam że Seria G to jedynie tani chwyt marketingowy, a chcącym posiadać notebooka do gier polecam firmę HP na pewno zaoszczędzą "parę złotych" na znaczku "ASUS".

Pozdrawiam.

Raga: Drobne poprawki.

menluki

a gdzie jest wyjscie na tv ???
O jakie konkretnie Ci wyjście chodzi i w jakim modelu (S-Video, inne?)? Ten news opisuje serie, a nie konkretny model.
moim zdaniem to i tak nie ma sensu kupować laptopa tylko do gier.
Poza tym cena ma się nijak do funkcjonalności, i tak długo nie pograsz bo się przegrzeje lub bateria padnie.
Dokładnie, wolałbym za tą kasę już konkretnego kompa sobie złożyć. Natomiast co do samego laptopa to chyba dla totalnie uzależnionych od gier, który w każdym czasie i miejscu potrzebuje sobie pograć.


[Ja nie mogę Geno się na forum zarejestrował]

Witam.
Mój HP niebawem trafi do serwisu (zalanie) i obawiam się że jego naprawa może być już nieopłacalna dlatego zacząłem rozglądać się za czymś nowym.
Jeszcze zanim kupiłem tego w/w HP bardzo podobał mi się asus G50v za to co oferował i za jego wygląd biggrin.gifale niestety jego cena była zbyt wysoka, teraz minął prawie rok i dalej bardzo podoba mi się seria G zwłaszcza model G51JX lub G72gx.
Możecie coś powiedzieć więcej o tej serii Asusa, czym się kierować, czy to sprzęt niezawodny i czy ta seria warta jest uwagi a zwłaszcza swojej ceny?