Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Kinect do Xbox'a
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Można już w wielu sklepach internetowych zamówić technologię Kinect do konsoli Xbox. Premiera jest jednak przewidziana na 10 listopada br.

Urządzenie ma być przełomem: "Dzięki możliwości sterowania ruchami całego ciała technologia Kinect rewolunicjonizuje sposób gry i nadaje nowy wymiar rozrywce. Ramiona, nogi, stopy i dłonie - Kinect nie potrzebuje żadnych kontrolerów tylko Ciebie" - tak opisuje swój produkt Microsoft.

Kinect (nazwa kodowa Project Natal) to kontroler rejestrujący gesty i obrazy oraz reagujący na polecenia głosowe. Ma to pozwolić na sterowanie min. grami w sposób "naturalny". Microsoft zapowiada, że później będzie można go również wykorzystać w komputerach z systemem Windows 8.

Urządzenie konkuruje z Wii MotionPlus i PlayStation Move, ale jest na pewno wygodniejsze (Wii MotionPlus i PlayStation Move używają kontrolerów trzymanych w dłoniach). Tylko czy będzie działać tak dobrze, jak zapowiadają jego twórcy? Tongue outTak wygląda Kinect:

Można już kupić wiele gier na konsolę, które będą wykorzystywały technologię Kinect. Będą one przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek i doświadczenie. Dzięki sterowaniu ruchem na pewno wciągną wielu graczy.

A oto niektóre z nich:

FrazPC jako pierwsza redakcja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie testuje kontroler ruchu Microsoft Kinect. Tutaj widzimy grę Kinectimals:
Film zachęcający  Cool Pozostaje tylko czekać do premiery Wink

Już po premierze i dodam, że miałem okazję się już tym bawić. Rewelacja, czekam aż pojawi się dostęp do urządzenia z poziomu PC'ta, a wiem, że już trwają nad tym prace.
Ciekawe jaka tylko będzie cena tego cuda Smile