Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Najbardziej znane dystrybucje Linuxa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Oto lista najbardziej znanych dystrybucji Linuxa:

1. Ubuntu
2. Debian
3. Fedora
4. openSUSE
5. PCLinuxOS
6. Slackware
7. SimplyMEPIS
8. Sabayon Linux
9. Knoppix
10. Gentoo Linux
11. Mandriva Linux
12. Arch Linux
Którego z tych Linuxów poleciłbyś do zainstalowania na baaaardzo słabego kompa?
Wszystko zależy od tego, co chcesz później na tym komputerze robić. Większość stron, które podałem są w języku polskim, więc poczytaj i zobacz która dystrybucja będzie Ci najbardziej pasować. A odpowiadając konkretnie na Twoje pytanie, może Fedora albo Debian? Ewentualnie Ubuntu.
Panowie ale Slackware to nie dystrybucja tylko typ dystrybucjiSmile
Zatem jak ściągam Slackware 10.2 to sciągam tylko typ, a nie dystrybucje? Smile
Co do samego pytania to trzeba sprecyzować do jakich celów i co to jest słaby komp.
Co do słabego kompa to chodziło mi dokładnie o opisanego w dziale Sprzedam laptopa, słyszałem że na takim czymś mógłby pohulać jakiś Linux, ale już nie ważne - komputer ten odchodzi w zapomnienie a wraz z nim moje pytanie Big Grin
Raga jak dla mnie to dystrybucje w wersji Slackware ... Smile
"Slackware - najstarsza aktywnie rozwijana dystrybucja Linuksa."
wikipedia.pl

"Slackware was one of the earliest distributions, and is the oldest currently being maintained"
wikipedia.en

"Slackware ist eine Linux-Distribution"
wikipedia.de

Może mylisz pojęcia jak jest software, freeware i shareware to myślisz, że slackware to kolejna grupa jak te wymienione obok?
No może i byłem w błędzie ..... Jednak zawsze mi się to kojarzyło z linuxem wyłącznie w wersji Live CD bez możliwości instalacji na HDD .

No cóż byłem w błędzie .