Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Dzielenie łącza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja mam takie małe pytanie:
Mianowicie chciałbym podzielić internet na 2 komputery, mam KSM, pytanie jest tkaie czy musze używać routera, czy moge to zrobic zwyklym kablem LAN, albo ogolnie jak mam to zrobic?
Podczas dzielenia łącza jakieś urządzenie musi to łącze udostępniać, możesz to zrobić za pomocą kabla, ale wtedy jeden z komputerów będzie musiał być włączony by na drugim był dostęp do internetu.
Router to wygodniejse rozwiązanie, ponieważ żaden z komputerów nie musi być włączony, by na drugim był internet.

W przypadku KSM-a to zwykły router z wejściem RJ-45 wystarczy, może też sie przydać możliwość zmiany TTL i klonowanie adresu MAC jeżeli KSM wprowadził jakieś restrykcje.
Tak się składa, że niejaki Raga ma taki router na sprzedaż:
http://www.forum.pcmod.pl/thread-116.html
no więc w takim razie trza bedzie zbierać kase na router prawdopodobnie.
I kolejne pyt. na ten temat, z takowym routerem jest opcja Nadrzędny-->podrzędny user czy oba są tak jakby na równi.
Dokładnie chodzi mi o to czy jeden z komputerów może blokować/ograniczać dostęp do internetu drugiemu?
Pewnie że może blokować dostęp.
Liczy się osoba, która ma dostęp do ustawień routera Wink.