Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Google kontra producent ekskluzywnych torebek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Portal tvn24.pl pisze:
Trwający od kilku lat spór Google'a i producenta ekskluzywnych torebek Louis Vuitton skończy się przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Sędziowie muszą rozstrzygnąć, czy wyszukiwarka nie naruszyła znaku towarowego LV.

Louis Vuitton oskarża Google' a o łamanie zasad uczciwej konkurencji. Firma ma zastrzeżenia do tego, co często zdarza się, gdy korzystamy z najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej: po wpisaniu hasła ?Louis Vuitton? oprócz znalezionych linków po prawej stronie pojawiają się sponsorowane linki, dobrane przez Google do wyszukiwanego hasła. Vuittonowi nie podoba się, że sa to linki do... konkurencyjnych producentów galanterii.

Francuska firma twierdzi, że taka praktyka to naruszenie zasad uczciwej konkurencji, podszywanie się pod renomę firmy i jej znaku towarowego oraz wprowadzanie w błąd odbiorców. Podobnie uznały francuskie sądy, które nałożyły na Google kary finansowe.

Prawnicy spółki nie zgadzają się jednak z decyzją sądów i złożyli wniosek o kasację wyroku do francuskiego Sądu Najwyższego. Ten z kolei skierował sprawę do ETS. Jeśli Trybunał uchyli wyrok, będzie to korzystny precedens dla Google'a, któremu inne firmy grożą podobnymi pozwami.

Obecnie 98 proc. przychodów firmy Google pochodzi z opłat za linki sponsorowane, podawane w wynikach wyszukiwania.

Oryginalny artykuł: Link
Moim zdaniem to co ta firma robi to jest lekkie przegięcie. Przecież wpisując tą nazwę jako pierwszy wynik w wyszukiwarce mam tą ich śmieszną stronę, a to że google dodaje dodatkowo reklamę to nie jest wcale podszywanie się pod renomę firmy. Reklamy, które się wyświetlają są po prostu dobrane tematycznie, więc to raczej normalne że ukażą się reklamy firm prowadzących podobne usługi ( i nie dziwi mnie to, że są to wręcz firmy konkurencyjne).
Dokładnie Ad3k, reklamy google są dobierane tematycznie, tak więc również nie rozumiem tego sporu. ale fakt pozostaje faktem - rząd francuski uznał google za stronę winną. Być może w innych krajach inaczej patzy się na niektóre sprawy.
Dla mnie również Google nie jest winne. Oni mają od tego automaty, tematycznie wyświetlają linki sponsorowane, a w głównym indeksie strona istnieje, więc nie wiem w czym problem. Nikt im krzywdy nie robi.