Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: [HDD]Niezniszczalne Bad Sectory??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wyjąłem ostatnio swój stary komputer (nie jest aż taki stary, ale ja tak mówię ponieważ teraz mam nowszy sprzęcikSmile ), aby sformatować dysk twardy i przygotować komputer na użytek dla mojej mamy. Komputer jeszcze jak ja go używałem, tak dziwnie chodził (jakby myślał?), czasami bardzo długo wykonywał niektóre operacje. Pomyślałem sobie: wina dysku twardego. Zrobiłem przy pomocy MHDD zerowanie. Okazało się, że rzeczywiście dysk posiadał trochę bad sectorów. Zostały one naprawione i praca komputera wróciła do normy. Jednak ostatnio zauważyłem, że problem znów się pojawił.


Czy kilkakrotne wyzerowanie dysku może tu pomóc, czy może zrobić coś innego. Jeżeli macie jakieś pomysły, jestem otwarty na propozycje.

PS.

Jeżeli miałbym znów zerować hdd, mogę porobić zdjęcia (mam aparat 7.2 więc może wyjdą zadowalające) z MHDD (wspominałeś Raga coś w temacie o naprawianiu hdd, że temat wymaga uzupełnienia, a zdjęcia myślę że będą dobrym uzupełnieniem).
Podaj jaki to dysk, oraz co podaje SMART.

Po drugie zerowanie usunie bad-sectory logiczne, dzięki remapowaniu możemy usunąć, a tak w zasadzie tylko zakryć bad sectory sprzętowe. Jeżeli dysk doznał uszkodzenia mechanicznego to oderwana część z talerza podczas uszkodzenia lata sobie w środku w dysku wywołując kolejne uszkodzenia. Moze u Ciebie takie zjawisko ma miejsce?
Jeżeli w tym wypadku pojawiły by się jakieś dźwięki w czasie pracy (stukanie itp.) to nie występują one. Jutro sprawdzę co poda SMART, a dysk to Samsung (model również jutroTongue).

Edit:

Dysk to Samsung SP1654N

Odczyt ze SMART robiłem w MHDD

[Obrazek: s7300870pm0.th.jpg]
System plików to NTFS czy FAT?
Jaki zasilacz siedzi w środku komputera?
Zobacz jeszcze SMART-a programem HDTune i pokaż screena.
System plików NTFS, natomiast jeśli chodzi o zasilacz wiem że jest to 450W, natomiast firmę podam trochę później (muszę PC rozkręcić).