Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Problem z otwieraniem sie niektórych stron internetowych.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sieci krąży dziwny robak, który po wgraniu na komputer ofiary blokuje dostęp do pewnych stron internetowych.
Od dłuższego czasu myślałem, że to problem mojego dostawcy internetu, jednak okazało sie, że problem leży po mojej stronie, bo na innym komputerze w sieci strony ładowały sie normalnie.

Robak blokuje różne strony np.: google.pl, nasza-klasa.pl, scigacz.pl, polskieradio.pl i wiele innych. W moim wypadku google i naszaklasa działały. Natomiast jeszcze wiele innych stron nie działało. Nie jest jasno określone, które strony nie będą działać.
Jeżeli chcemy sprawdzić, czy dana strona nie otwiera sie z naszej winy, czy z winy serwera na któym stoi, mozemy skorzystać z serwisu typu "Anonymous surfing", gdzie strony wczytywane są przez inny komputer i dopiero przesyłany na nasz. Ewentualnie możemy poprosić kolege by wszedł na strone i sprawdził czy mu działa.

W moim wypadku sprawe rozwiązała wiązanka HijackThis i ComboFix. Jednak dopiero ComboFix naprawił problem.
Sugeruje wam, by zrobić log programem HijackThis i przesłać go na strone hijackthis.de. Wszystkie procesy oznaczone jako niebezpieczne (Nasty, Malware itd.) zaznaczamy w programie i klikamy Fix.
Następnie uruchamiamy program ComboFix, zada on nam kilka pytań, poprosi o zamknięcie okien. Program jest w pełni zautomatyzowany. Po zakończonej pracy stworzy log i być może zresetuje komputer.

Sprawdzamy, czy już otwierają sie nam strony, które wcześniej nie działały. Jeżeli nadal jest problem to robimy pełne skanowanie programami antywirusowymi, np. Antivir, Kaspersky, MKS-Vir Online.
Problem powinien ustać.