Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Piszczący komputer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ehhh... mam dość duży problem z którym nie mam pojęcia co zrobić Sad

Podczas gdy uruchomię na komputerze jakąś grę po pewnym czasie komputer zaczyna strasznie głośno piszczeć Rolleyes

np. Euro Truck Simulator, NFS Undercover -> przy tych grach komputer mi piszczy z tym że NFS dopiero gry wejdę do garażu i zaczynam się tam bawić a przy euro trucku po prostu podczas jazdy. W większej gier nie gram bo zwyczajnie nie mam na to czasu więc nie potrafię :/

Wydaje mi się ze jest to problem mojej karty graficznej gf7900GS i zaraz sprawdze temp. w spoczynku i przy piszczeniu

jak coś odkryję to napisze
Skąd dochodzi odgłos piszczenia?
Zapewne mamy do czynienia z cewkami wpadającymi w rezonans.
chyba znalazłem odpowiedź. Tak jak pisałem wyżej chodzi o karte graficzną. zmierzyłem temp. i okazuje się że w spoczynku karta matemp. 65*C a przy NFS około 95*C więc troche za dużo :/ Karta zaczyna piszczeć przy 105*C więc chyba problem się rozwiązał i jest jedno wyjście, zamontować jakieś chłodzenie do karty graficznej. Pytanie teraz, jakie wybrać. Chciałbym tanie (wiadomo Big Grin) i dobre (to chyb ateż wiadomo Big Grin) czekam na jakieś rady Wink
Cewki Ci piszczą przy wysokiej temperaturze? ;P
Nie spotkałem sie z takim przypadkiem.

W każdym razie jako chłodzenie polecam Ci wziąść Arctic Cooling Accelero S1 Rev2, do tego jakiś niskoobrotowy wiatrak 120mm i będzie cisza i chłodno.
Raga tak przy okazji, mam do Ciebie pytanie w tym temacie. Mój GF 9600 GT w stresie (najwyzsza temp. przy Crysisie) ma jakieś 59/60 st. C. Niby dosyć dobrze, ale zawsze mogłaby być mniejsza. A moje pytanie: według Ciebie wystarczy wiatrak 120mm na wysokości grafy, żeby ją trochę schłodzić, czy wymienić też to standardowe chłodzenie? Bo z tego co widzę ten ARCTIC COOLING ACCELERO S1 Rev2 jest kompatybilny z moim GF9600. Ale jeśli uważasz, że wystarczy mi wentyl 120mm to byłbym bardzo zadowolonyBig Grin

http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=166 <-to też ciekawie wygląda.
Niewiem jakie masz obecnie chłodzenie na 9600GT Wink.
Generalnie masz dobre tempy, ja bym nie ruszał tak szczerze.
Ok to walne sobie jeszcze jakiś 120 mm wiatraczek na wysokości grafy i na razie niech będzieSmile
Generalnie zobacz jakie elementy Ci sie grzeją na karcie (układy zasilania itd.) tak samo na płycie głównej chipset, układy PWM, mostek i spróbuj rozplanować wiatrak tak, by wiał na wszystkie elementy po trochu. Nawet delikatny powiew znacznie zmniejszy temperature układów gdzie powietrze jest bezruchu.
W mojej obudowie jest ten ból, że nie mogę zamontować wentyla z przodu, ale mam specjalne miejsce mniej więcej na wysokości grafy (grafa byłaby mniej więcej w połowie wentyla) i tam chce zamontować sobie wiatrak 120 mm i wymienic z tyłu na 120mm
ad3k jeśli ci nie szkoda obudowy to zrób wiertłem o średnicy 0,5 cm kilkanaśćie dziurek i przykręć jakiś wiatraczek nie duży tylko żeby była cyrkulacja powietrza !!!