Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Problem z pozbyciem się linuxa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie .

Otóż mam następujący problem :

Od jakiegoś czasu korzystałem z linuxa. Po pewnym czasie postanowiłem wrócić w łaski microsoftu i zainstalować Windę .
Jednak napotkałem śmieszny problem.
Linux nie daje się wczytać płycie Bootlowanej Windowsa.
Niezależnie od ustawień kolejności Bootowania. Nawet gdy CD jest ustawione jest jako pierwsze to komp w ogóle nie "rusza" płytki i zaczyna bootować linuxa . Pierwszy raz w życiu widzę takie cuś . Dodam że to Notebook i nie mogę skorzystać z dyskietki startowej do formata.
Ma ktoś jakieś pomysły jak z tym walczyć ??
Z mojego punktu widzenia niemożliwe. Komputer podczas bootowania nawet nie wie o istnieniu Linuxa dopiero potem znajdzie sektor rozruchowy MBR i uruchamia Linuxa, ale przed uruchomieniem MBR z HDD sprawdza taki sektor na płycie z Windowsem.
Wyjścia widze dwa, albo jakaś nie bootowalna wersja XP-ka, albo nie bootujesz faktycznie z płyty.
Jeżeli masz z tym problem to może spróbuj pod Linuxem włożyć płyte i kliknij zainstaluj, wtedy komp sie zresetuje i uruchomi instalke Windy.

Natomiast pamiętaj, że Winda nadpisze sektor rozruchowy i potem znów musialbyć bawić sie GRUB-em albo LILO.
Hehe, raczej masz źle wypaloną płytke. Wink Sprawdź sumę kontrolną obrazu płytki o ile taką dysponujesz. Jeżeli już dałes sobie spokój z Linuksem to polecam formata z płytki Live CD. Alt+F2 i wpisujesz "gparted" tam masz kontrole partycji. Jeźeli chcesz go zostawić to tak jak poprzednik stwierdził nadpisze Ci to MBR. Jakby co, jest sporo poradników co do jej przywracania. Tongue Ja osobiście polecam Super Grub Disk. Wkładasz bootowalną płytke na której jest nagrany Grub który przy każdym starcie sam się konfiguruje co daje Ci możliwość odpalania Linuksa tylko z tej płytki lub masz opcje automatycznego nadpisania partycji MBR. Wink