Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: BIOSTAR B360GT5S oceniony na 90% przez TweakTown
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Płyta BIOSTAR B360GT5S została zrecenzowana i oceniona na 90% przez branżowy portal TweakTown.
W poniższym linku dostępna jest pełna recenzja: https://goo.gl/NEZ8J5 


Poniżej przedstawiam jest fragment recenzji:

Przegląd opakowania

[Obrazek: 1.jpg]

[Obrazek: 2.jpg]

Opakowanie jest podstawowe. Widać, że jest to budżetowa płyta główna i tak należy ją traktować.

[Obrazek: 3.jpg]

Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA6Gb/s, maskownica, instrukcja obsługi oraz sterowniki na płycie DVD.

[Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

BIOSTAR umieścił na płycie pięć headerów wentylatorów, wszystkie posiadają tryb PWM, co oznacza, że dobrze współpracują z 4-pinowymi wentylatorami. Headery oferują kontrolę SMART nad wentylatorami z poziomu UEFI lub programu Biostar w Windowsie. Płyta oparta jest o czarne, matowe PCB, co jest miłą niespodzianką, ponieważ w tym rejonie cenowym większość płyt posiada brązowy laminat. Czarna kolorystyka jest tym, czego większość użytkowników pożąda - i Biostar to dostarcza. Tył płyty jest odsłonięty, co jest dobrą rzeczą. Na odwrocie znajdziemy również paski lutownicze na wysokości sekcji VRM MOSFET, co pomaga obniżyć temperaturę pracy o kilka stopni.

[Obrazek: 6.jpg]

Na tylnym panelu WE/WY znajdziemy następujące porty: PS/2, dwa porty USB 2.0, VGA, DVI, HDMI, USB 3.1 typu-A, USB 3.1 typu-C, dwa porty USB 3.0, Gbit LAN oraz 7.1-kanałowe audio.

[Obrazek: 7.jpg]

[Obrazek: 8.jpg]

Górny slot PCI-E operuje w trybie PCI-E 3.0 x16 i jest podłączony bezpośrednio do PCH. Drugi port PCI-E x16 jest skierowany do PCH i pracuje w trybie x4 PCI-E 3.0. Jeżeli używasz drugiego lub trzeciego slotu PCI-E x1, drugi slot x16 zostanie zdowngradowany do trybu x2 PCI-E 3.0. Ostatni slot x16 pracuje w trybie x4 i współdzieli ścieżki z położonym nad nim slotem M.2. Dolny slot M.2 wyposażony w radiator pracuje w trybie x4 PCI-E 3.0. 

[Obrazek: 9.jpg]

[Obrazek: 10.jpg]

Górny slot M.2 pracuje w trybie PCI-E x2, zamiast x4 i obsługuje napędy SATA M.2. Współdzieli ścieżkę z SATA3_1. Płyta główna oferuje również sześć portów SATA 6Gb/s połączonych z PCH.

[Obrazek: 11.jpg]

[Obrazek: 12.jpg]

Na płycie głównej dostępne jest 8-pinowe gniazdo zasilania procesora. W prawym górnym rogu platformy znajdziemy dwa headery RGB LED.

[Obrazek: 13.jpg]

[Obrazek: 14.jpg]

Headery przedniego panelu znajdują się w prawym dolnym rogu laminatu. Dostępny jest również przełącznik BIOS ROM oraz header czyszczenia CMOS. Na płycie znajdziemy również dwa wewnętrzne headery USB 2.0 oraz jeden USB 3.0.

[Obrazek: 15.jpg]

Płyta główna używa wtyków do utrzymania pozycji radiatora VRM, styk pomiędzy elementami wydaje się być solidny.


Dowiedz się więcej (jęz. ang.): https://goo.gl/NEZ8J5