Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,

Pełna wersja: Mac OS na blaszaku.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ponieważ nie ma takiego działu jak Mac OS napisze tuSmile

Jak wiecie (a może i nie wiecie) od jakiegoś czasu firma Apple montuje w swoich komputerach procesory firmy Intel (wcześniej były to procesory Motorolla G i tu cyferka).
Spowodowało to pojawienie się "projektów",dzięki którym użytkownicy procesorów właśnie tej firmy mogą bezproblemowo instalować na swoich blaszakach system Mac OS (z tego co mi wiadomo dla procesorów AMD też już zrobili). Co myślicie o tym zjawisku. Ja osobiście miałem przyjemność (podkreślę przyjemność) pracować z systemem Mac OS, tyle że ze starszą wersją (bodajże 9). Według mnie system ten był bardzo dobry i przyjazny dla użytkownika.

Moje pytanie (jeżeli nie pracowaliście na tym systemie, proszę nie piszcie że jest on do dupy czy coś takiegoTongue) :
Co myślicie o tym systemie? Czy gdyby system ten był robiony właśnie z przeznaczeniem na nasze blaszaki, wybralibyście go?
Ja również miałem przyjemność pracy na systemie MAC OS (niestety nie pamiętam jakim). Potwierdzam, wszystko intuicyjnie rozmieszczone, cały system przyjazny dla użytkownika. System firmy MAC dobrze sobie radzi w świecie elektroniki (w Polsce nie aż tak popularny, za to choćby w USA bardzo - przykład - w większości amerykańskich filmów właśnie widać Apple). Poza tym jeśli jakiemuś użytkownikowi MACa zachciałoby się nagle Windowsa, to można bez problemu zainstalować system Microsoftu jako dodatkowy OS (firma MAC nawet zatroszczyła się o takich użytkowników opisując taką możliwość w instrukcji obsługi systemu).