Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop do 4000 zł
#1
<p>Poprzedni sprzęt (Asus X202E z core i3) przestał mi wystarcza i szukam czegoś większego.&nbsp;</p>
<p>Czego potrzebuje: procesor minimum core i5 3gen, 4GB RAM z wolnym slotem do rozbudowy, wygodny touchpad, matowa matryca, bardzo wygodna klawiatura (programuję i piszę bardzo dużo) wytrzymała obudowa a zarazem maksymalnie lekka konstrukcja (będę z nim dużo podr&oacute;żował), wytrzymała bateria.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dodatkowymi atutami będą czytnik linii papilarnych, podświetlana klawiatura, dodatkowa karta graficzna, NFC, rozdzielczość 1600x900 lub FHD.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Celuję w wielkość matrycy 13.3 do 14 csli, ale jeśli znajdzie się coś bardzo fajnego przy 15.6 czy nawet 17 cali to się zastanowię.&nbsp;</p>
<p>G&oacute;rna granica cenowa to dla mnie 4000 zł, interesują mnie tylko urządzenia nowe. Patrzyłem na Thinkpada T430, ale odpowiednią konfiguracje znalazłem tylko na Allegro. Kt&oacute;ry laptop spełni powyższe oczekiwania i potrzyma te trzy lata do wymiany?</p>
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz
#2
<p>Mam lenovo y580 Smile lapek kosmos i bateria daje rade. Polecam Kup z i5 i matrycą 1920 x 1080 pikseli (są 2 wersje matryc )i nie daj się oszukać ten lapek ma 2 lata gw. Warto sprawdzać. Jak ci starczy kasy kup tego http://allegro.pl/lenovo-full-hd-y580-i5...32204.html Smile Y580 jest z 40 r&oacute;żnych konfiguracji na allegro . Ja do praca używam IBM t400 słaba grafa do gier się nie nadaje ale jak ktoś cię zaczepi dajesz w łepetyne a na lapku rysy brak Smile Do pracy lapek zarąbisty nie do zajechania. Nowa bateria 5 gdzin jak w lenovo Smile</p>
<p>ps. T400 można brać używaną bez problemu Smile y580 kupuj tylko nowy Smile Nie warto dokladac kasy do i5 jak co to i7 Smile albo i3 4 generacji (i3 ma prawie ta samą wydajnośc&nbsp; co i5)</p>
<p>W sowim asusie zmieniaz proca na i7 za 300 zł dodajesz ssd i lapa za 800 zł masz kosmos Smile 3 godzinki pracy.</p>
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:


[Obrazek: userbar.png]

Zapraszam do odwiedzin strony  http://portal.pcmod.pl/


Asus P5B Premium :: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333) BOX :: 2x 2 GB PATRIOT DUAL  :: ATI Radeon HD 5770 :: 6x Seagate ST3500320AS 500GB :: HIPER Type-R 580W

Odpowiedz
#3
Co do starego Asusa, to zostanie u dziewczyny - jej lapek ledwie zipie a ja potrzebuję coś mocniejszego, z większą matrycą.

Grać raczej nie będę - jeżeli już dla odmóżdżenia w coś popykam, to starsze albo niewymagające tytuły MMORPG jak Regnum Online, które działało znośnie nawet na X202E, grafa więc to tylko taki ficzer.

Jeżeli chodzi o Y580, to patrzyłem, ale ilość konfiguracji zbiła mnie trochę z tropu i rozum mi podpowiada, że to plastikowe świecidełko - z czego obudowa wykonana? Gładzik daje radę? I czy UEFI tam problemów nie sprawia jak w X202E :< ?

Zależy mi bardzo na trwałości, dlatego patrzyłem na Thinkpada T430 - spokojnie się zmieszczę w budżecie a zyskam dodatkowo matrycę 1600x900, możliwość rozbudowy RAMu, trackpoint, trzyletnia gwarancja + rok na baterię, która trzyma do dziesięciu godzin z wordem (widziałem w niektórych testach nawet 13) i mega wytrzymałą konstrukcję. Szczególnie ważne, bo nie dbam jakoś specjalnie o sprzęt i często zdarza mi się biec z lapkiem na plecach: gleba i po ptokach. Smile

Patrzyłem jeszcze na Sony Vaio Pro 13 (na plus NFC, podświetlana klawiatura, Haswell, na minus lutowany ram i mało sztywna obudowa) i gamingowe serie MSI (na plus grafa GTX660 lub GTX760, na minus trochę odpustowy dizajn).
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz
#4
Thinkpada T430 niema sił byś był nie zadowolony Smile W moim t 400 mam 2 dyski . Lapek często u mnie lata . Do pracy te laptop są idealne. O y580 trzeba dbać te laptop mimo aluminiowego akcentu są dość delikatne jeżeli chdzi o ryki itd. Ja ze względu że potrzebowałem czegoś naprawdę wytrzymałego i szybkiego a nie chciałem przepłacać za markę kupiłem używanego ibm t400 700 zł za taką kase gw mnie nie interesuje , a naprawy są bardzo tanie. Ibm są zbyt drogie by kupować je nowe, to przynajmniej moje zdanie Smile. To mój 4 Thinkpad . Y 580 biorę tylko gdy potrzebuje ogromnej mocy obliczeniowej i używam go zazwyczaj w domu. Zastanów się czy nie lepiej kupić 2 lapów, chodzić z maszyną za 3-4 tysie ja bym sie trochę bał Smile Jeden wydajny a drugi wytrzymały który wszytko wytrzyma.Sony mogę porównać do lenovo, ta sama jakść. Musisz sobie zadać pytanie, do czego naprawdę o potrzebujesz lapka. Jak szukasz lapa do podróży , to tylko thinkpad - ja bym poszukał starszego modelu z gw . T430 jest zbyt drogi jeszcze. Jeżeli szukasz cos wydajnego to każdy inny będzie dobry. Y 580 wybrałem ze względu na bardzo dobrą płytę główną i nie skończoną możliwość zmiany konfiguracji .Jest dla mnie idealnym lapem gdy potrzebuje pograć , lub wycisnąć z proca i karty graficznej 100%Smile
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:


[Obrazek: userbar.png]

Zapraszam do odwiedzin strony  http://portal.pcmod.pl/


Asus P5B Premium :: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333) BOX :: 2x 2 GB PATRIOT DUAL  :: ATI Radeon HD 5770 :: 6x Seagate ST3500320AS 500GB :: HIPER Type-R 580W

Odpowiedz
#5
Nowy T430 rzeczywiście jest drogi, ale tym razem to wydatek na dwa albo nawet trzy lata. Dwie maszyny odpadają, ze względu na to, że mam straszna skleroze a nie chce zostać z ręką w nocniku jak będę potrzebował jakichś danych. Poza tym jakość jaką oferują Thinkpady jest warta tych pieniędzy. Sam nie wiem czy do programowania i ewentualnie edycji zdjęć będzie mi potrzebny i7 i 2xGT650M SLI. Wink

Jak nie ma nic innego nowego, przy podobnej wytrzymałości to nie mam wyboru. Smile
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz
#6
T430 to świetny laptop. Potem żadnego laptopa innej firmy nie kupisz Smile hehehe
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:


[Obrazek: userbar.png]

Zapraszam do odwiedzin strony  http://portal.pcmod.pl/


Asus P5B Premium :: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333) BOX :: 2x 2 GB PATRIOT DUAL  :: ATI Radeon HD 5770 :: 6x Seagate ST3500320AS 500GB :: HIPER Type-R 580W

Odpowiedz
#7
A tak w ogóle, miałeś styczność z grafiką Nvidia Quadro? Do zastosowań profesjonalnych podobno lepszej nie ma? Smile
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz
#8
Trochę zmienilem podejście i mam zamiar kupić MSI GE40 z córe i7 4G, 8GB RAM i GTX760. Cudo.
[Obrazek: userbar2pre.png]
[Obrazek: smartphoneNAfacebooku.jpg]

Mój blog: www.mobile-news.pl
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory laptop? Najemnik 14 28,901 2011-08-08, 14:22:32
Ostatni post: piotrvx
  Laptop do 2600 danello 8 18,714 2011-04-18, 13:56:20
Ostatni post: karol1985pl
  Laptop DELL Holl 0 4,284 2010-05-16, 11:50:02
Ostatni post: Holl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości