Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzielenie łącza - LiveBox TP rozłącza podczas użytkowania.
#1
Potrzebuję porady co do odbiornika sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Posiadam LiveBoxa, internet rozdzielany jest bezprzewodowo na laptopa (2m bez przeszkód) i PC (10m, w drugim pokoju, 4 sciany do pokonania). W laptopie jest siła sygnału znakomita (to oczywiste), za to na komputerze PC jest siła sygnału niska, a gdy na laptopie ściąga się plik, na PC jest czasem całkiem rozłączany sygnał. Dodam, że na PC używany jest standardowy odbiornik taki jaki jest w komplecie z LiveBoxem. I tutaj mój problem, planuję kupić jakiś niedrogi, ale za razem dobry odbiornik Wi-Fi. Chciałbym po prostu aby moj tato siedząc na PC i grając w pokera on-line nie narzekał że ma disconnect Big Grin Czy możecie coś polecić? Wink
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#2
Generalnie jak jest możliwosć to jak najszybciej zrezygnować z LiveBox-a i kupić dedykowany pod dzielenie łącza router + wbudowany bezprzewodowy punkt dostępowy czyli Access Point.
Poluj na Linksys WRT54GL(dowolna wersja)/GS(ver 1.0-4.0) lub po prostu WRT54G (ver 1.0-4.0) one mają możliwość przycinania pasma i kolejkowania (QoS) w zależności od poszczególnych komputerów w sieci. Po wgraniu softu jak Tomato lub DD-WRT oczywiście.
Można także dorwać coś od Ovislinka np. WL-5460.
Tylko mała problem, powyższe routery wymagają podłączenia oryginalnego modemu od Neostrady, jeżeli ten Ci śmiga stabilnie to właśnie szukaj powyżej wymienionych routerów. Jeżeli sam modem jest niestabilny to musisz dorwać router z powyższymi funkcjami + modem na Annex A. O ile mi wiadomo nie mają one QoS, ani przycinania po adresach IP, ale i tak będą śmigać przyzwoicie. Jedynie będzie trzeba uważać, by ściąganiem na jednym komputerze nie zapchać pasma i uniemożliwić surfowanie na drugim.

Co do nadajnika to szukaj karty sieciowej na chipsecie Atheros. Dodatkowo większa antena na AP-ku lub/i na karcie sieciowej i powinno rozwiązać problem. Jednak sama wymiana karty sieciowej nie gwarantuje rozwiązania problemu z nadajnikiem (czyt. LiveBox). Oczywiście nie musze mówić, że abonament zmniejszy się o 10zł jak zrezygnujesz z dzierżawy.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#3
Tak, myślałem juz nad wymianą urządzenia do dzielenia inernetu. Tyle że umowa z Neostradą jeszcze trochę potrwa, a zależy mi na tym aby LiveBox stał u mnie w pokoju (czyt 2m od laptopa), ponieważ wtedy mogę sam decydować kiedy go wyłączyć (inaczej rodzice go wyłączają). Ogólnie mówiąc, raczej wolę się skupić na niskich kosztach i w miarę dobrym działaniu. Myślałem też o przeciągnięciu kabla sieciowego z LiveBoxa do PC. A w związku z odbiornikiem, jak uważasz, czy takie marne 5dB jak np to:
http://allegro.pl/item591787168_karta_wi..._5dbi.html
wystarczyłoby na w miarę dobry odbiór w takim przypadku jak mój? (tj. 10m, 4 ściany). Wiem ż troche to nieprecyzyjne te 4 ściany, ale nie mam jak inaczej tego opisać.
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#4
Trudno określić zasięg jest tak losowo uwarunkowany grubością ścianek, zbrojeniem, umeblowaniem, że nie sposób tego policzyć, ni przewidzieć.
Odnośnie karty sieciowej to w Twoim przypadku warto by wziąść z wyjściem antenowym RP-SMA, tak żebyś zawsze mógł w razie problemów dorzucić większą antene. Czyli zaproponowana jest w miare OK.
Na przykład taką antene: http://allegro.pl/item589065613_internet...rptnc.html

Czy wystarczy karta zaproponowana przez Ciebie? Trudno naprawde powiedzieć. Fajnie jakbyś kupił taką karte i taką antena sporą. Oczywiście, jeżeli to nie jest problem LiveBoxa TP, że rozłącza przy nadmiernym obciążeniu Wink

Jeżeli jest możliwość poprowadzenia kabla to dla mnie byłby to najlepszy wybór, jednak wymaga to troche pracy. Odsuwanie mebli, wiercenie, ustawiania kabla, zarabianie końcówek i sprzątanie.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#5
Zakupiłem kartę Wi-Fi, taką jak dwa linki wyżej. Jak przesyłka dojdzie, opiszę działanie odbiornika względem starego standardowego z kompletu od TP. Jeżeli zakupiony odbiornik nie będzie spełniał wystarczająco swojej roli, dokupię antenę (również z linku wyżej).
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#6
Dziś przyszedł nowy odbiornik Wi-Fi. Wygląda bardzo podobnie do standardowego odbiornika od TP, ma dokręcaną antenę. Działanie jest nieporównywalnie lepsze, tzn. tak jak kiedyś była siła sygnału niska lub bardzo niska, tak teraz jest tylko znakomita (najwyższa). Dziękuję za porady.
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzielenie łącza norbert 3 13,989 2009-04-22, 22:45:51
Ostatni post: Raga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości