Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentium M czy Celeron M?
#1
Mam problem z wyborem procesora do laptopa. Wyczytałem że w moim Acer TravelMate 2410 jest możliwość wymiany procesora, nawet na jednym z anglojęzycznych forów można wyczytać że ten laptop pociągnie procesory Core Solo lub Core Duo (nie Core 2 Duo) ale nie za bardzo chce mi się w to wierzyć, to by było zbyt piękne Big Grin Co o tym sądzicie?
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#2
Pentium M od Celerona M różni sie pamięcią cache no i to co najważniejsze dla laptopa energooszczędnością.
Lepiej pod tym względem wypada Pentium M.
Zależy od ceny jaką masz zapłacić za procesor, ale coś czuje, że nie będzie to opłacalne Wink.

Core Solo nie podejdzie, mimo że architektura P6 to procesory Pentium M i Celeron M siedzą na sockecie 478.
Core Solo/Duo pasują w socket, tylko jeden pin nie zgadza sie elektronicznie.

Podobna sytuacja miała miejsce w desktopach gdzie z socketu LGA775 korzystają jednocześnie Pentium 4 i Core 2 Duo.
Jednak Intel zablokował możliwość odpalenia Core 2 Duo na starszych płytach uzasadniając, że nie spełniają norm zasilania dla nowych procesrów.
Mi osobiście udało sie uruchomić C2D na Asrocku Twins 775, który nieobsługiwał tych procesorów. Aktualizacja mikrokodów w BIOS-ie, oraz izolacja pewnych pinów na procesorze.

Jeżeli ktoś uruchomił to na tym lapku to pewnie tą metodą. Wink.
Chcesz pomóc? Wstaw jako sygnature na innym forum:
[Obrazek: 993a3cb39134bda0.gif]
Kod znajdziesz tutaj: http://forum.pcmod.pl/viewtopic.php?pid=522#p522

Asus P5K WS :: E2160 @ 3,63GHz BOX :: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800MHz CL4 :: Galaxy 7600GS 128MB 1.4ns 500/1400 @ 600/1800 16k 03 :: Seagate ST3250410AS 250GB :: Amacrox Warrior AX-450PNF
Odpowiedz
#3
Link do tematu o procesorze http://forum.notebookreview.com/showthre...37&page=16
Co prawda mowa tutaj o innym laptopie Acera, lecz płyta główna i chipset są dokładnie te same.
-- Intel Pentium M730 1,6 GHz -- 2 GB DDR-2 -- Intel Mobile 915GMS 224 MB -- 100 GB UltraATA 100 -->> LAPTOP
-> StepMania player <-> UltraStar singer <-> PlayStation User <-> NES owner <-> Rock, Punk, Metal listener <-
[Obrazek: imgzn7pg9.gif]
Odpowiedz
#4
Celki była zawsze słabszym ogniwem. Dzisiaj w grę wchodzi już chyba tylko ATOM tyle się zmieniło na przestrzeni minionych 8 lat :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości