Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,
Jakich firm dyski twarde są najlepsze? - Wersja do druku

+- Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking, (https://forum.pcmod.pl)
+-- Dział: Hardware - Komputery stacjonarne (https://forum.pcmod.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Komputer (https://forum.pcmod.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Jakich firm dyski twarde są najlepsze? (/thread-38.html)



Problem z nagrywaniem dźwięku. - Raga - 2008-08-21

Prosze o opinie, jakie firmy wśród HDD uznajecie.

Ja uznaje dyski firm: Samsung, WD i Seagate.
Oczywiście zawsze przed kupnem sprawdzam czy dany model, danej firmy jest opłacalny.

Natomiast przejechałem sie na Maxtorze i to dwa razy na tym samym modelu dysku ATA 133 40GB cienutki.


GTA IV na kompa - BartekSzzz - 2008-08-21

Ja mam dysk ATA 133 Seagate 80 GB z buforem pamięci 2 MB. Dysk spisuje się dobrze, biorąc pod uwagę to, że jedna z partycji tego dysku (70 GB) nie była formatowana od około 3 lat. Jedyne co może irytować to szum przy odczycie słyszalny podczas ciszy nocnej. A co do dysków Maxtor, również jestem zawiedziony, tyle że na 8 GB - dysk był bardzo wolny, ciągłe zgrzytanie mogło doprowadzać do szału.


Problem z odtwarzaniem filmów . - Raga - 2008-08-21

Ja teraz kupiłem jednotalerzowego Seagate ST3250410AS 250GB. Nie słysze go jak włączam Winde i wyłączam. Żadnego mielenia i jest bardzo szybki.
Miałem też Samsunga SP2504C 250GB, ale nie potestowałem bo przyszedł uszkodzony Wink.
Jedno co mnie martwi, to że każdym Seagate miałem w HD Tune Spin Retry Count na żółto, a zasilacz mam dobry.


Sterowniki do kart graficznych - MaziK - 2008-09-06

Dyski... hmm ja za najlepszą uważam natomiast WD (Western Digital, Caviar). Mam ten dysk o gabarytach 80Gb od bodajze 9 lat na interfejsie ATA. Dysk ma przepracowane 26'592 godziny. Zero stuków, puków, chodzi bardzo ładnie. Jak na dysk o tym wieku to chodzi bardzo ladnie i cicho.
Dzisiaj od naszego Admina kupilem Seagete 80Gb pod Sata. Ładnie chodzi Wink Z gory mowie Tomek że go bioreWink W poniedzialek zapłaceWink
Maxtor- przejechałem sie kiedys na tej firmie
Samsung- dosyc szybko sie sypie
Seagate- 4+ / 5-
WD- 5+
Oczywiscie wszystko zalezy od interfejsu, NCQ, pojemnosci i takich tam.
Pozdrawiam!


Czy na tym kompie będzie mi tykać GTA IV? - Raga - 2008-09-06

MaziK napisał(a):Oczywiscie wszystko zalezy od interfejsu, NCQ, pojemnosci i takich tam.
Pozdrawiam!
... a głównie od modelu dysku no i szczęścia na jaką sztuke trafimy Wink.


Zmniejszanie rozmiaru zdjęć - Resize - ad3k - 2008-09-06

MaziK napisał(a):Samsung- dosyc szybko sie sypie
Wszystko zależy od sztuki na jaką trafimy. Ja jednego samsunga miałem 5 lat i nie było z nim problemów (nie mam go bo wymieniłem go później na nowy).


Google oznacza strony jako potencjalnie niebezpieczne. - MaziK - 2008-09-07

Powiem tak: z dyskami Samsunga mam nieciekawe przezycia. Kiedys samoczynnie igly sie przesuwaly, uciekaly dane i wogole pojemnosc i takie tam. Kiedys kumplowi skladalem kompa to kupilismy now dysk Samsunga 320 gb pod SATA II (nie pamietam modelu juz). Dysk po roku mial juz 200Gb tylko Wink w pewnym sensie byla to wina temperatury, bo mial 45 stopni na jalowym, a na stresie prawie 60 stopni. No i pol roku pozniej dysk sie sypnal.
Oczywiscie nie potepiam tej firmy bo to naprawde dobra marka ale jakos mam zle wspomnienia z niaWink

PS. Do pamieci flash tej firmy nic nie mam Big Grin jest OkWink


Pentium M czy Celeron M? - LoRaX - 2008-09-07

Ja tam zawsze byłem zwolennikiem Seagate. Nigdy na nich się nie zawiodłem.


- Tritron - 2008-12-19

Tylko i wyłącznie WD i Samsung Wink
Z Seagate mam złe doświadczenia.


- Enwidia - 2009-01-04

Ja jestem wręcz przeciwnikiem Seagate, niewiem dlaczego każdy tę firme uważa za jakąś lepszą od innych.
Seagate 40GB mi padł, a druga 40GB pojawiły sie bady.
Złego zdania nie moge powiedzieć o WD i Samsung. WD troche głośniejsze, ale solidne dyski. Samsung cichsze, też niczego sobie. Nie mówiąc już o F1 Wink.


- nobi - 2009-03-11

A ja odradzam HDD MAXTOR.Jak tylko kończyła się na nie gwarancja dyski można było wyrzucić (miałem dwa) , teraz mam Seagate (ponad dwa lata) i jestem zadowlony .


- Rimmon - 2009-03-14

ja z Samsungów korzystam i nie narzekam Smile także myśle że mogę z czystym sumieniem polecić Samsungi no i WD


RE: Jakich firm dyski twarde są najlepsze? - comandos60 - 2010-04-19

Ja polecam ci WD i SEAGATE
Ja polecam ci WD i SEAGATE Smile


RE: Jakich firm dyski twarde są najlepsze? - smoko - 2011-01-14

WD Raptor 10 tys obrotow Smile

na system

i kilka 1 Tb na dane


RE: Jakich firm dyski twarde są najlepsze? - kirys - 2011-02-22

Jeśli chodzi o twarde dyski to mam nieprzyjemne doświadczenia z dyskami WD - miałem dwa i oba spaliły się po dwóch latach użytkowania (zaraz po tym jak skończyła się na nie gwarancja) , teraz używam tylko Samsungów i jestem zadowolony .


RE: Jakich firm dyski twarde są najlepsze? - kendi - 2020-12-08

A co sądzicie o dyskach SSD od Kingstona?