Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,
Przełącznik dźwięku Głośniki/Słuchawki - Wersja do druku

+- Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking, (https://forum.pcmod.pl)
+-- Dział: Inne (https://forum.pcmod.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Do It Yourself (https://forum.pcmod.pl/forum-36.html)
+--- Wątek: Przełącznik dźwięku Głośniki/Słuchawki (/thread-206.html)



- Mateuszaaa - 2009-02-12

Ostatnimi czasy (wczoraj xD) wkurzony co chwilowym przełączaniem do gniazda raz to minijacka od słuchawek, a raz od głośników postanowiłem troche poszperać i znalalem taki schemacik ;]
[Obrazek: 52279625ql8.jpg]

W ciągu najbliższych dni powinno mi sie udać to złożyć, bo narazie nie mam czasu.

Raga: Poprawione. Zwróć uwage na literówki i duże litery na początku zdania. Korzystaj z Polskich znaków i oswój się z interpunkcją.


- Raga - 2009-02-12

Oczywiście jako switch polecam przełącznik lotniczy.
Schemacik prosty, wykonanie kilka minut.
Lutownica w garść i do boju Wink.


- BartekSzzz - 2009-02-12

Przy dobrych kablach i porządnych wtyczkach można nawet robić skrętki zamiast lutowania, lecz są troszkę mniej wytrzymałe niż luty. Kiedyś miałem dokładnie taki przełącznik zrobiony w celu zmieniania dźwięku między stacjonarnym odtwarzaczem DVD a komputerem. Pożyteczne, tym bardziej jeśli używamy dwóch rzeczy naraz i jednych głośników.


- Raga - 2009-02-12

Nie polecam skręcania. Mimo, że działa to po pewnym czasie głos jest nie wyraźny, bądź trzeszczy szczególnie jak poruszamy. Podbicie basów, mimo że nie zdajemy sobie z tego sprawy jest słabsze.
Co do tego przełącznika to on nie obsługuje włączenie dwóch rzeczy na raz. Do tego by trzeba było zrobić taki mostek łączący głośniki z słuchawkami i wciskany w zależności od potrzeby. Jednak trzeba pamiętać, że nastąpi osłabienie sygnału, przez co na głośnikach i na słuchawkach będziemy słyszeli ciszej.
Można by stworzyć samemu prosty przedwzmacniacz słuchawkowy, choć tak szczerze dzisiaj robienie tego typu układów jest mało opłacalne, jeżeli gotowe można kupić taniej. Jednak w celach hobbystycznych można sie wysylić Wink.


- BartekSzzz - 2009-02-12

Raga napisał(a):Co do tego przełącznika to on nie obsługuje włączenie dwóch rzeczy na raz.
Chodziło mi tutaj bardziej o używanie głośników do odtwarzania dźwięku z dwóch rzeczy osobno bez potrzeby odłączania wtyczek, a nie o odtwarzanie z dwóch różnych źródeł w jednym czasie.


- Mateuszaaa - 2009-02-15

dokladnie ;] btw dziala elegancko xD z braku lutownicy zdalem sie na tasme izolacyna Tongue dziala w 100%


RE: Przełącznik dźwięku Głośniki/Słuchawki - olek123 - 2009-09-11

Czy dało by rade zrobić takie cudko bez rozbierania kabla od sluchawek i wieży. Albo czy można takie coś kupić??


RE: Przełącznik dźwięku Głośniki/Słuchawki - Raga - 2009-09-12

Ta przejściówka jest przed kablem od słuchawek i wieżą, więc nie ingerujesz w kable od słuchawek i wieży.
Kupić? Poszukaj na Allegro, może coś sie znajdzie.


RE: Przełącznik dźwięku Głośniki/Słuchawki - ˙?????KCPM?????˙ - 2009-10-17

Jak by co to mogę ci zrobić coś naprawdę porządnegoBig Grin Na tym fachu naprawdę się znam.


RE: Przełącznik dźwięku Głośniki/Słuchawki - piotrvx - 2009-10-18

No to pokaż co potrafisz Smile