Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking,
Przegląd płyty BIOSTAR X370GTN - Wersja do druku

+- Forum komputerowe, forum informatyczne, naprawa laptpów , forum windows, forum linux, Hardware, Overclocking, (https://forum.pcmod.pl)
+-- Dział: Hardware - Komputery stacjonarne (https://forum.pcmod.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Komputer (https://forum.pcmod.pl/forum-12.html)
+---- Dział: Płyty główne (https://forum.pcmod.pl/forum-111.html)
+---- Wątek: Przegląd płyty BIOSTAR X370GTN (/thread-10896.html)Przegląd płyty BIOSTAR X370GTN - BIOSTAR - 2018-12-11

Amerykański portal TweakTown dokonał recenzji naszej gamingowej płyty głównej BIOSTAR X370GTN. 


Już standardowo, poniżej przedstawiam fragment recenzji, całość dostępna jest pod tym linkiem: https://goo.gl/QFwVwzPrzegląd i zawartość pudełka:

[Obrazek: 1.jpg]
[Obrazek: 2.jpg]

Płyta główna przyjechała do nas w solidnym pudełku z motywem kolorystycznym włókna węglowego. Zapewnia ono dobrą ochronę sprzętu podczas transportu.

[Obrazek: 3.jpg]

Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA6Gb/s, maskownica, instrukcja oraz sterowniki na płycie DVD.

[Obrazek: 4.jpg]
[Obrazek: 5.jpg]

BIOSTAR na płycie zmieścił dwa headery wentylatorów obudowy, co jest rozsądną ilością dla platformy rozmiaru mini-ITX. Wręcz standardem. Headery te są 4-pinowe i pracują w trybie PWM, podłączenie do nich 3-pinowych wentylatorów będzie skutkowało ich pracą na pełnych obrotach. Wentylatory PWM mogą być kontrolowane z poziomu UEFI lub Windowsa. Dobór czarno-szarej kolorystyki zdobył BIOSTAR’owi wielu fanów poprzez lata, wliczając w to mnie. Podoba mi się podświetlenie radiatorów RGB LED, które umożliwia wybór koloru podświetlenia radiatora VRM. Tył płyty nie jest pusty, znajdziemy tam złącze M.2

[Obrazek: 6.jpg]

Na panelu WE/WY znajdziemy: cztery portu USB 3.0 typu-A, jeden port USB 3.1 typu-A, jeden port USB 3.1 typu-C, DVI, klawiatura PS/2, 1Gbit LAN, HDMI oraz 7.1-kanałowe, pozłacane audio wraz z wyjściem S/PDIF.

[Obrazek: 7.jpg]
[Obrazek: 8.jpg]

Tak jak inne płyty mini-ITX, X370GTN posiada jedno złącze PCI-E x16 3.0, połączone bezpośrednio z procesorem. Dwa złącza SATA6Gb/s znajdują się nad slotem x16. Złącze 32Gb/s M.2 dostępne jest na odwrocie płyty, pozwalając na instalacje najnowszych dysków NVMe o niesamowitych osiągach.

[Obrazek: 9.jpg]
[Obrazek: 10.jpg]

Dwa headery RGB LED 5050 są zlokalizowane na górze płyty, powyżej złącza procesora. Pomiędzy 24-pinowym złączem zasilania oraz dwoma slotami SATA 6Gb/s dostępny jest header przedniego panelu audio. Poniżej znajdziemy dwa porty SATA6Gb/s oraz wewnętrzny header USB 3.0.

[Obrazek: 11.jpg]
[Obrazek: 12.jpg]

Headery audio zlokalizowane są w pobliżu sekcji dźwiękowej PCB, tak jak i bateria CMOS. Header USB 2.0 dostępny jest na prawo od góry slotu PCI-E x16. Radiator VRM jest przykręcony do płyty głównej, podczas gdy radiator chipsetu używa wtyków.


Czytaj całość (jęz. ang.): https://goo.gl/QFwVwz